REKLAMA

Zerowy PIT dla dużych rodzin. Warunkiem odpowiedni dochód

2021-09-23 07:20
publikacja
2021-09-23 07:20
Zerowy PIT dla dużych rodzin. Warunkiem odpowiedni dochód
Zerowy PIT dla dużych rodzin. Warunkiem odpowiedni dochód
fot. MaciejGillert / / Shutterstock

Rodzice co najmniej czwórki dzieci nie zapłacą podatku, jeśli ich wspólne dochody nie przekroczą 170 tys. zł rocznie. Taki jest najbardziej prawdopodobny wariant kolejnej poprawki klubu PiS do "Polskiego ładu" - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Według "DGP", poprawka, która ma być gestem pod adresem rodzin 4 plus, jest przesądzona. "Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego" – potwierdza w rozmowie z dziennikiem reprezentujący środowisko konserwatywnych posłów PiS Bartłomiej Wróblewski.

Gazeta podkreśla, że o ulgę dla dużych rodzin zabiegali też przedstawiciele Partii Republikańskiej Adama Bielana, która stopniowo wchodzi w rolę nowego koalicjanta PiS. "Prowadziliśmy negocjacje w tej sprawie z MF i Ministerstwem Rodziny. Kierunkowa decyzja jest taka, że chcemy skorzystać z dobrych doświadczeń zerowego PIT dla młodych i wprowadzić zerowy PIT dla rodzin 4 plus" – twierdzi na łamach "DGP" poseł tego ugrupowania Kamil Bortniczuk.

Według dziennika, założenie jest takie, że przy wspólnym rozliczeniu będzie kwota wolna na poziomie 170 tys. zł rocznie. "To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie" - tłumaczy Bortniczuk i przekonuje, że rodziny muszą mieć motywację do posiadania i wychowania dzieci nie tylko w postaci np. 500 plus, ale również ulg podatkowych. (PAP)

mkr/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
yebacpis
no jakiś żart.. może jeszcze średnia hawajska dla każdego?
katopatoland niszczy przedsiębiorców a tym z 500+ ciągle mało.. pracować się nie chce bo i po co..

róbta dziecióry, będzie wincyj proletariatu toruńskiego burżuja i żoliborskiego króla
ja3
Co ma sens? To, że para z dzieciakami nie zapłaci podatków, a singiel musi zapłacić podatki żeby ich utrzymać? Przez co nie założy swojej rodziny, bo będzie musiał płacić alimenty na cudze dzieci i na jego własne już nie wystarczy. Po drodze zarobią jeszcze urzędnicy którzy to będą obrabiać, a za pracę tych Co ma sens? To, że para z dzieciakami nie zapłaci podatków, a singiel musi zapłacić podatki żeby ich utrzymać? Przez co nie założy swojej rodziny, bo będzie musiał płacić alimenty na cudze dzieci i na jego własne już nie wystarczy. Po drodze zarobią jeszcze urzędnicy którzy to będą obrabiać, a za pracę tych urzędników zapłacą... Tak! Ci single w podatkach! Genialne. Brawo PIC! Wincyj podatków! Jeszcze da się dołożyć z 10 do końca roku.
jestem_na_nie
Ja proponuję 1 mln zł jednorazowego świadczenia dla każdej rodziny w której jest dwójka rodziców pracujących na pełny etat w pełnym wymiarze godzin przez cały rok. Jest tylko jeden mały dodatkowy warunek - wspólny dochód małżonków nie może przekroczyć 10 tys. zł w skali roku.
ja3
Tak, dotujmy tych, którym w życiu nie chce się nic robić i te cenne wartości przekazują swoim dzieciom. Niech te rodziny pasożytujące na reszcie społeczeństwa rozmnażają się szybciej. Na pewno w przyszłości z tych dzieci wyrośnie nowe pokolenie naukowców, odkrywców, badaczy, przedsiębiorców, ludzi z szerokimi Tak, dotujmy tych, którym w życiu nie chce się nic robić i te cenne wartości przekazują swoim dzieciom. Niech te rodziny pasożytujące na reszcie społeczeństwa rozmnażają się szybciej. Na pewno w przyszłości z tych dzieci wyrośnie nowe pokolenie naukowców, odkrywców, badaczy, przedsiębiorców, ludzi z szerokimi horyzontami i niezachwianymi ideałami, którzy będą stanowić trzon silnego państwa.
tomkooo
hehe jak zrobic PR i nie zaplacic za to zbyt wiele :)
nie ma jak rozwiazywac problemy "od konca", czy my na prawde mamy problem z rodzinami z 3 dzieci, ktore nie chca zdecydowac sie na czwarte dziecko ?
czy moze mamy problem ogolnie z pierwszym i drugim dzieckiem bo np. podatki sa duze, zlobki i przedszkola drogie,
hehe jak zrobic PR i nie zaplacic za to zbyt wiele :)
nie ma jak rozwiazywac problemy "od konca", czy my na prawde mamy problem z rodzinami z 3 dzieci, ktore nie chca zdecydowac sie na czwarte dziecko ?
czy moze mamy problem ogolnie z pierwszym i drugim dzieckiem bo np. podatki sa duze, zlobki i przedszkola drogie, opieka zdrowotna lezy i kwiczy itp. itd. ?

Powiązane: Zmiany w PIT

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki