REKLAMA
BADANIE

Żabka stawia pierwszy lodówkomat w szpitalu

2022-01-14 11:34
publikacja
2022-01-14 11:34

Żabka postawiła pierwszą lodówkę vendingową na terenie jednego z warszawskich szpitali. W automacie można kupić zdrowe przekąski, obiady oraz napoje. Za zakupy klienci zapłacą kartą lub telefonem. Maszyna dostępna jest zarówno dla pacjentów, jak i personelu. W asortymencie znajduje się około 30 produktów.

Żabka stawia pierwszy lodówkomat w szpitalu
Żabka stawia pierwszy lodówkomat w szpitalu
/ Żabka

Pierwszy automat vendingowy Żabki stanął w jednym z prywatnych szpitali przy al. Rzeczypospolitej 5 w Warszawie. Stoi w ogólnodostępnej części szpitala, tuż obok izby przyjęć. W lodówkomacie klienci mogą kupić m.in. dania gotowe, kanapki, sałatki, desery, płynne przekąski, soki oraz lemoniady. Łącznie dostępnych jest około 30 różnych produktów. Oferta ma stanowić alternatywę dla kantyn i restauracji fast food - podkreśla sieć sklepów małoformatowych.

– Podczas pobytu w szpitalu pacjenci często mają potrzebę dokonania szybkich zakupów artykułów żywnościowych czy napojów. Taką możliwość stwarza nasz automat, w którym znaleźć można dobrze wszystkim znane produkty z asortymentu sieci Żabka. Dzięki niemu, pacjenci, ich bliscy, a także pracownicy szpitala mogą zakupić najwyższej jakości, pożywne dania gotowe, zdrowe kanapki oraz napoje – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Jak podkreśla Żabka w informacji prasowej "urządzenie jest łatwe w obsłudze i posiada intuicyjny panel sterowania. Pozwala na zakup jednego lub kilku produktów w trakcie jednej transakcji". Płatności za zakupy można dokonać bezgotówkowo – za pomocą karty płatniczej lub telefonu.

DF

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ciekawe czy w ofercie będzie parówka w bułce albo wołowiner?

Lodówki 'vendingowe' to przyszłość zdrowego żywienia w szpitalach :)

ja3
W prywatnych szpitalach dają jeść. Niech postawią automat w publicznym. Z resztą, żabki nie ma na giełdzie, a ten automat nie wpłynie na nasze portfele.
demeryt_69
Model biznesowy Żabki polega na przerzucaniu odpowiedzialności na ajentów, przez co popadają w długi. Marża na wyroby tytoniowe wynosi jedynie 5%, na produkty z kategorii 'świeże' (nabiał, dania gotowe, kawa,parówki w bułce, etc.) napoje, artykuły spożywcze, słone przekąski, batony, czekolady to 15%. Ajent musi również podpisać Model biznesowy Żabki polega na przerzucaniu odpowiedzialności na ajentów, przez co popadają w długi. Marża na wyroby tytoniowe wynosi jedynie 5%, na produkty z kategorii 'świeże' (nabiał, dania gotowe, kawa,parówki w bułce, etc.) napoje, artykuły spożywcze, słone przekąski, batony, czekolady to 15%. Ajent musi również podpisać weksel in blanco.

Centrala narzuca ajentom co mają sprzedawać, więc wiele produktów traci ważność i nie przynosi zysków. To z kolei tworzy dług w stosunku do korporacji. Według byłych współpracowników co najmniej trzech ajentów przez problemy finansowe popełniło samobójstwo!

W przeszłości firma często zmieniała właścicieli - aktualnie Żabka to własność międzynarodowego funduszu CVC Capital Partners.

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki