REKLAMA

Żabka i InPost nawiązały współpracę. Paczkomaty pojawią się w sklepach sieci

2022-01-12 08:25
publikacja
2022-01-12 08:25
Żabka i InPost nawiązały współpracę. Paczkomaty pojawią się w sklepach sieci
Żabka i InPost nawiązały współpracę. Paczkomaty pojawią się w sklepach sieci
fot. Krzysztof Bubel / / Shutterstock

Żabka i InPost testują nowe rozwiązanie. Wewnątrz małoformatowych sklepów stanęły już pierwsze paczkomaty typu InDoor – podaje serwis WiadomościHandlowe.pl.

Paczkomaty instalowane wewnątrz budynków nie są nowością. Pierwsze takie maszyny firmy InPost zainstalowane zostały na początku września 2022 r. Jedno z premierowych urządzeń do odbioru i nadawania przesyłek w tym formacie ustawiono w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Pozostałe paczkomaty InDoor pojawiły się m.in. w biurowcach, blokach oraz galeriach handlowych.

Teraz InPost idzie o krok dalej - firma nawiązała współpracę z Żabką. W ramach pierwszego wspólnego projektu testowane są mniejsze paczkomaty, które zostaną zainstalowane wewnątrz sklepów. Jak podaje serwis WiadomoścHandlowe.pl, "pierwsi franczyzobiorcy Żabki podpisali już umowy na instalację paczkomatów, a skala pilotażu ma być pokaźna". Wdrożenie urządzeń firmy InPost ma odciążyć pracowników oraz zmniejszyć kolejki w sklepach, jakie tworzą się podczas wydania paczek.

Jednocześnie przesyłki InPost nadal będzie można odbierać przy kasie w sklepach Żabka. Jak podaje sieć sklepów, "współpraca z największym operatorem logistycznym jest naturalnym uzupełnieniem udogodnień, jakie Żabka dotychczas oferowała swoim klientom". Tym sposobem InPost zwiększy także liczbę paczkomatów. Pod koniec grudnia firma miała 16 tys. urządzeń zainstalowanych w całej Polsce.

Żabka w ostatnim czasie testuje także inne nowe rozwiązania. Jednym z nich są sklepy w formacie Nano. Klienci mogą zrobić w nich zakupy bez stania w kolejce i kasowania produktów – sklepy są w pełni zautomatyzowane, płatność odbywa za pomocą karty płatniczej, którą "rejestruje się" przed wejściem do sklepu.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
demeryt_69
Kim jest Brzoska, to raczej chyba każdy wie, ale dlaczego ta Żabka bezustannie zmienia właścicieli - becnie to Heket Investments S.à r.l. :)

PS. Ajenci Żabek notorycznie zatrudniają młodych ludzi bez jakichkolwiek umów!

janoz_lobolotorant
nie trzeba zbyt wiele potrafić by stać na kasie, a nie każdy chce swoją karierę związać z byciem kasjerem i zatrudnieniu się w biedronce
demeryt_69 odpowiada janoz_lobolotorant
Stać na kasie? Pewien jesteś?

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki