REKLAMA

Nowa usługa od Inpostu. Paczkomaty staną wewnątrz budynków

2020-09-10 10:30
publikacja
2020-09-10 10:30
Nowa usługa od Inpostu. Paczkomaty staną wewnątrz budynków
Nowa usługa od Inpostu. Paczkomaty staną wewnątrz budynków
/ InPost

Inpost, operator Paczkomatów, rusza z nowym projektem. Urządzenia do nadawania i odbioru przesyłek staną teraz także wewnątrz budynków: w biurowcach, blokach i galeriach handlowych. Pierwszy z kilkunastu już zainstalowanych takich urządzeń stanął w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Paczkomaty dotąd były ustawiane na zewnątrz, w okolicach najbardziej uczęszczanych przez ludzi: na stacjach benzynowych, przy ruchliwych ulicach, przy centrach handlowych. Teraz firma postawi urządzenia o nazwie Paczkomaty InDoor także wewnątrz budynków.

"Udostępniając swoim mieszkańcom Paczkomaty InDoor, właściciele nieruchomości zapewniają im najkorzystniejszą i najpopularniejszą opcję odbioru zakupów, jednocześnie przyciągając okolicznych mieszkańców do danej lokalizacji – co pozwala generować dodatkowe zyski sklepom i punktom usługowym. W tym roku nasze dostawy do Paczkomatów wyprzedziły w popularności dostawy kurierem – jest to pierwszy tego typu rezultat na świecie" - czytamy w informacji prasowej.

„Wprowadzając nowe technologie oraz proste, funkcjonalne rozwiązania, właściciel nieruchomości dba o czas i wygodę mieszkańców, i użytkowników, jednocześnie zwiększa atrakcyjność swojej nieruchomości. Ponadto Paczkomaty są rozwiązaniem prośrodowiskowym – dostawy do naszych maszyn oznaczają nawet o 75% mniejszą emisję CO2!” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes Inpostu.

Paczkomaty InDoor mogą funkcjonować zarówno 24/7 – gdy dostęp do danej lokalizacji na to pozwala – jak i w opcji z ograniczoną dostępnością. W takiej sytuacji nadawcy i odbiorcy informowani są o takiej lokalizacji, a czas na odbiór przesyłki jest wydłużony.

Wysokość Paczkomatu InDoor to zaledwie 197 cm, aby możliwy był transport wewnątrz budynku. Wielkość maszyny można modyfikować i dostosować do miejsca, w którym zostanie ona ulokowana, dzięki temu nadaje się do wnętrz budynków publicznych. Maszyna jest wyposażona w komplet kamer bezpieczeństwa, a także czytelny, umożliwiający szybki odbiór przesyłki interfejs.

Aby postawić Paczkomat wewnątrz budynku, muszą być spełnione zaledwie 4 wymagania:

  • Dane miejsce musi być w zasięgu sieci GSM;
  • Paczkomat potrzebuje źródła ciągłego zasilania;
  • Paczkomat potrzebuje od 4m² powierzchni;
  • Osoba zgłaszająca chęć współpracy musi być właścicielem gruntu lub mieć prawo do dysponowania nim.

Liczba Paczkomatów w Polsce to już 7 tys. urządzeń, przekroczyła ona skalę placówek własnych Poczty Polskiej, która ma 4,6 tys. lokali. Według raportu Gemius Paczkomaty są najczęściej wybieraną formą dostawy i wyprzedziły kurierów. Taki typ dostawy towaru preferuje aż 61% kupujących w internecie. Oznacza to wzrost popularności usługi wśród internatów aż o 9 punktów procentowych w porównaniu do wyników raportu za 2019 rok.

KWS, informacja prasowa

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
xiven
każda przesyłka ma swoją rentowność, te rentowne realizują dostawcy prywatni, te nierentowne w ramach obowiązku powszechnego świadczenia usług pocztowych przejmuje państwowa poczta
terry_bundy
PP już dawno leży i kwiczy. Korzystam z inpostu od samego początku i wystarczył mi sam fakt, że można korzystać 24/7, ale te kolejne nowości są świetne, zwłaszcza w moim przypadku szybkie nadania, nie raz uratowały podbramkową sytuację.
jes
Firma dobrze działa ale wydymanie akcjonariuszy będzie długo pamiętane, jak 70mln Sasina.
plutarch
I fajno. Poczta utknęła na znaczkach, datownikach i kwitkach. Choć lubiłem smak tego kleju na znaczku.
ajmagik
List polecony pp idzie 10 dni, roboczych, czyli 2 tygodnie. Zwykły jakieś 5, czyli tydzień, Po wojnie oba listy szły dzień, choć jechał jeden pociąg gdzieś tam. To komu dziś pp potrzebna? Prezesom! Kolesiom!
znawca_wszystkiego
Obecnie poczta polska przy inpoście jest jak pawian przy Einsteinie.
cycybum
przykład firmy, że lepiej się działa, gdy spółka nie jest notowana na GPW.
jes
Bardziej przykład jak lepiej się działa gdy się weszło na giełdę i wydymało akcjonariuszy.
samsonn
pierwsza dobra wiadomosc dzisiaj

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki