REKLAMA

Władze Opola chcą sprzedać część udziałów w wodociągach

2019-04-10 15:43
publikacja
2019-04-10 15:43

Prezydent Opola chce sprzedać do 37 proc. udziałów w spółce Wodociągi i Kanalizacja. Za pozyskane w ten sposób pieniądze zamierza finansować inwestycje miejskie.

fot. khunaspix / / YAY Foto

W środę na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował, że jeszcze w kwietniu chce skierować pod obrady radny miasta propozycję zbycia części udziałów w spółce Wodociągi i Kanalizacja.

"Miasto jest obecnie właścicielem 88 proc. udziałów WiK-u. Zamierzamy sprzedać taką część, by miasto zachowało decydujące miejsce w spółce. Dzięki tej operacji liczymy na pozyskanie co najmniej 80 mln złotych" - powiedział Wiśniewski.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży mają być wykorzystane m.in. do zapewnienia wkładów własnych przy dużych inwestycjach miejskich - np. nowego stadionu.

Według zapewnień prezydenta, kupujący udziały musi liczyć się z koniecznością odsprzedaży udziałów miastu w ciągu 20 lat, zgodnie z przyjętym harmonogramem. Włodarze Opola nie przewidują także negatywnego wpływu transakcji na ceny wody i ścieków oraz na zatrudnienie i wynagrodzenie pracowników WiK-u. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (5)

dodaj komentarz
hatlik1
To może ludzie z Opola będą chcieli to kupic ???? Ja jestem zaitresowany!!!!!!
thefratris
Hahahah
Płaci człowiek podatki, za które miasto buduje wodociągi, a potem ktoś chce zapłacić za coś za co już zapłacił lol :D
pkc
To chyba chodzi o Eskimosów, jedne wodociągi firma eskimoska ze wzgórz golan kupiła. Pod to też cała ustawa o wodach polskich w polin.
wizytator
Szukają cwaniaka, który będzie doił wodociągi przez jakieś 20 lat. Oczywiście stanie się cud i nie będzie to miało negatywnych skutków dla odbiorcow wody. Ale żeby jeszcze tę kasę wydali na jakieś aktywa a nie pasywa, bo nie wierzę żeby stadion przynośił jakieś większe zyski w Opolu.

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki