Wkrótce bezpłatna pomoc prawna

Minister sprawiedliwości ma nadzieję, że ustawa o pomocy prawnej finansowanej przez państwo zacznie działać od stycznia przyszłego roku. Dziś projektem zmian w prawie zajmie się Sejm.

Minister Borys Budka mówił w radiowej Jedynce, że jeszcze w tym roku mają być zawarte umowy z adwokatami, radcami i organizacjami pozarządowymi, które zajmą się świadczeniem pomocy prawnej. Na program zagwarantowane ma być 100 mln złotych. "Państwo Polskie będzie gwarantowało należyte opłacenie pełnomocników fachowych, tak żeby oni dostali wynagrodzenie za swoje usługi" - mówił minister.

Przywilej korzystania z pomocy prawnej opłacanej przez państwo ma być ograniczony do osób korzystających z opieki społecznej, seniorów, osób z Kartą Dużej Rodziny, kombatantów i weteranów. Grupa ta to około 5 milionów ludzi. Z kolei dostęp do informacji prawnej ma być gwarantowany wszystkim obywatelom.

IAR/PR1/łp/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~asd

co z tego, jak policja, prokuratura, czy sąd i tak zrobi co chce, a sprawa będzie trwała 10 lat ... ha ha ha ...

! Odpowiedz
0 5 ~wwff

Kolejny projekt, po: in vitro, szkoleniach dla bezrobotnych stoczniowców, itp. robiony pod interes "organizacji". Każdy prywatna firma bardzo lubi stabilne, sowite finansowanie z budżetu państwa, bądź samorządu, zamiast zdobywania klientów na wolnym rynku.

! Odpowiedz
0 2 ~olo

PO chodzi o to, żeby było jak najwięcej wysoko wynagradzanych urzędników ... bo ci będą na nich głosować ... że to wszystko nie ma większego sensu, to każdy o tym wie ... ale tak właśnie PO buduje swój elektorat za nasze pieniądze ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne