W Rosji 15 niezależnych kandydatów na prezydenta

W Rosji w wyborach prezydenckich weźmie udział nie więcej niż 15 kandydatów niezależnych . O północy minął termin składania oficjalnych wniosków do Centralnej Komisji Wyborczej. Teraz Komisja ma 5 dni na wydanie decyzji. Z kolei do 12 stycznia mają czas na zgłoszenie swoich kandydatów partie polityczne. Wybory w Rosji zaplanowano na 18 marca.

(fot. Mikhail Metzel / TASS)

Z informacji przekazanych przez Centralną Komisję Wyborczą wynika, że początkowo o urząd prezydenta zamierzało ubiegać się aż 46 niezależnych kandydatów. Część zrezygnowała sama, a niektórych Komisja odrzuciła z powodów proceduralnych. Między innymi zgody na kandydowanie nie uzyskał lider opozycji Aleksiej Nawalny.

Wniosek jego grupy inicjatywnej został odrzucony ze względu na ciążący na nim wyrok sądu. Natomiast zgodę otrzymał Władimir Putin, który już rozpoczął zbieranie podpisów wśród popierających go obywateli. Zgodnie z ordynacją wyborczą niezależni kandydaci muszą uzyskać poparcie minimum 300 tysięcy osób uprawnionych do głosowania. Termin przedstawienia list z podpisami mija 31 stycznia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kj

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj