Liczba wytoczonych przez Votum powództw w segmencie bankowym w IV kwartale była rekordowa i przekroczyła 684, czyli liczbę spraw sądowych zainicjowanych w III kwartale. Kancelaria widzi znaczący wzrost zainteresowania swoją ofertą po unieważnieniu przez sąd umowy państwa Dziubak - poinformował PAP Biznes dyrektor departamentu ds. bankowych Kacper Jankowski.


Liczba zawartych przez kancelarię umów z klientami w segmencie bankowym wyniosła w III kwartale 2019 roku 2.577. W październiku, już po wyroku TSUE dotyczącym kredytów frankowych, spółka podpisała 2.417 umów dotyczących roszczeń bankowych, podczas gdy we wrześniu było ich 891.
"Unieważnienie umowy kredytowej państwa Dziubak przez Sąd Okręgowy w Warszawie spowodowało, że zainteresowanie naszą ofertą znacząco wzrosło, wobec czego można przypuszczać, że przełoży się to na ilość umów, jaką spółka zawrze z kredytobiorcami frankowymi w obecnym miesiącu" - powiedział Jankowski.
W ubiegłym tygodniu warszawski sąd okręgowy zdecydował o unieważnieniu umowy kredytu indeksowanego państwa Dziubaków. W związku z tą sprawą TSUE wydał wyrok na początku października.
W III kwartale liczba wytoczonych przez Votum powództw sądowych wyniosła 684. A w październiku wystosowano do sądów 242 powództw.
"W odniesieniu do wytaczanych powództw w segmencie bankowym, zakładamy, że w IV kwartale 2019 r. liczba spraw złożonych w sądzie będzie dla nas rekordowa i przekroczy liczbę spraw sądowych zainicjowanych w III kwartale" - powiedział PAP Biznes Jankowski.
"Oczywiście celem zarówno na styczeń, jak i cały I kwartał 2020 r. jest stałe podnoszenie efektywności, w tym w zakresie liczby wysyłanych do sądów powództw, wobec czego należy oczekiwać utrzymania rosnącego trendu" - dodał.(PAP Biznes)
seb/ ana/