REKLAMA

Uwaga kierowcy: utrudnienia na Zakopiance

2015-06-25 11:53
publikacja
2015-06-25 11:53
fot. Jan Graczynski / EastNews

Kolejna akcja i utrudnienia w ruchu na Zakopiance. W najbliższą sobotę wraz z rozpoczęciem wakacji w Skomielnej Białej będą protestować związkowcy. Pod Tatry zjadą przedstawiciele pracowników parków narodowych i poprzez akcję chcą przypomnieć rządowi o sobie i swoich postulatach.

(fot. Jan Graczynski / EastNews)

Stanisław Skupień, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Parków Narodowych "Solidarność" wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków, że chodzi m.in o wynagrodzenia, które są żenująco niskie. Podkreśla, że wzrost płac obiecywany jest od 2008 roku.

"Od 2008 roku nawet nie dostaliśmy ani grosza tego który się należał z racji inflacji. Nie mamy na nic, jesteśmy w bardzo złej sytuacji w parkach narodowych - nie ma na ogrzewanie, na oświetlenie, na funkcjonowanie biur" - mówi związkowiec..

Protest rozpocznie się w najbliższą sobotę w samo południe w Skomielnej Białej na Zakopiance. Akcja odbywać się będzie w rejonie zlokalizowanego tam skrzyżowania. Związkowcy zapowiadają pikietę i blokowanie co jakiś czas ruchu poprzez przechodzenie non stop przez zlokalizowane tam przejścia dla pieszych.

Obecnie we wszystkich parkach narodowych pracuje około 1300 osób, w Tatrzańskim Parku Narodowym około 120 - znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu. Ostatni raz pieniądze na podwyżki dla parków narodowych znalazły się ...osiem lat temu. Średnia pensja to około 2500 złotych brutto.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Przemysław Bolechowski, PR Kraków/hk/moc/dyd

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~fikos
DLACZEGO SIĘ PRZEMILCZA,ŻE PROTEST PROWADZĄ WSZYSTKIE ZZ W PARKACH W TYM NAJWIĘKSZY ZWIĄZEK LEŚNIKÓW POLSKICH PARKÓW NARODOWYCH!!!
~bronek
Dać im najniższa krajową komu nie pasuje wypad, zatrudni się młodych i ambitnych i każdy będzie zadowolony.
~xyz
Jak zwykle związkowcy. Tylko dlaczego blokują ruch? Kierowcy im nie dadzą podwyżek. Ale widocznie myślą "inaczej".
~dyzio
Chcą żeby ogrzewać i oświetlać Parki Narodowe czy biura?Do roboty a nie w biurach się opierdzielać.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki