REKLAMA

USA i Japonia badają bitcoinowy przekręt

2014-02-26 09:16
publikacja
2014-02-26 09:16

Odpowiednie władze w Stanach Zjednoczonych i Japonii podjęły działania mające na celu wyjaśnienie sytuacji tokijskiej giełdy bitcoinowej Mt. Gox. Tymczasem ceny wirtualnej waluty na działających giełdach wczoraj odbiły.

Współpracujące ze sobą organy kontroli rynków finansowych oraz organy ścigania po obu stronach Pacyfiku ruszyły do akcji dzień po tym, jak strona internetowa Mt. Gox – niegdyś największej bitcoinowej giełdy - przestała działać

. Oświadczenie wydał również szef gabinetu premiera Japonii, Yoshihide Suga.

„Na tym etapie odpowiednie organy kontrolne, policja, ministerstwo finansów oraz inne instytucje zbierają informacje w tej sprawie” – stwierdził.

Z kolei nowojorska prokuratura federalna wysłała członkom władz Mt. Gox wezwanie do stawienia się w sądzie pod groźbą kary.

Skala „wielkiego bitcoinowego przekrętu” nie jest znana. Krążący po sieci dokument nieznanego autorstwa, w którym zawarto zarys „strategii wyjścia” z obecnego kryzysu Mt. Gox stwierdza, że z giełdy wyparować mogło 744 400 bitcoinów czyli blisko 6% wszystkich wydobytych do tej pory bitcoinów. Przy obecnych cenach byłyby one warte ok. 446 mln dolarów.

Trwające od początku lutego problemy Mt. Gox zaciążyły na kursie bitcoina. Dziś jednak wirtualna waluta wyraźnie odbija – na giełdzie Bitstamp kurs dochodzi obecnie do 600 dolarów. Mimo to bitcoin wciąż jest niemal dwukrotnie tańszy niż w grudniu, kiedy osiągnął historyczny rekord wyceny i przebił cenę jednej uncji złota.

/mz

Źródło:Depesza Bankier.pl: Rynki finansowe
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~liko
bitcoin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Przekonacie się sami jeszcze w tym roku, niewierni ;) po te zetony, a po zeby sobie szybko, wygodnie i anonimowo kupić dostęp do ulubionej por.strony, po to że być niezależnym od banksterów, po to żeby łatwo i szybko kupować wszystko i wszedzie, zeby szybko transferowac bitcoin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Przekonacie się sami jeszcze w tym roku, niewierni ;) po te zetony, a po zeby sobie szybko, wygodnie i anonimowo kupić dostęp do ulubionej por.strony, po to że być niezależnym od banksterów, po to żeby łatwo i szybko kupować wszystko i wszedzie, zeby szybko transferowac środki z jednego na drugie miejsce. Wszystkie zalety nie sa jeszcze znane, ale będą znane coraz bardziej.. w miare upowszechniania się niezależnej od banksterów waluty
~AUTOR
BITBZDURA TO NIE WALUTA!!!! PROSZĘ NIE KŁAMAĆ

JEŚLI CHCESZ JĄ NAZWAĆ WALUTĄ TO RÓWNIEŻ WOREK ZIEMNIAKÓW NAZWIJ WALUTĄ!!!!

NIE KŁAM - BITBZDURA TO NIE WALUTA
~Trader21
Elity finansowe zaciekle atakują kryptowaluty podczas gdy Islandia jako pierwsza wprowadza narodową kryptowalutę dystrybuowaną wśród społeczeństwa. 50% ogólnej podaży zostanie rozdane, pozostałe będzie można wykopać podobnie jak w przypadku BTC.
Więcej na http://independenttrader.pl/192,islandia_wprowadza_rownolegle_kryptowalute.html
~bax
by nie bylo nudno
zawsze ktos na takich cudach zarabia a wiecej jak zwykle na tym traci
~BartoszW
Po co komu te żetony?
Pzdr

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki