REKLAMA

Trzy osoby bez maseczek wtargnęły do szpitala. Sprawą zajmie się prokuratura

2021-03-30 16:27
publikacja
2021-03-30 16:27
Trzy osoby bez maseczek wtargnęły do szpitala. Sprawą zajmie się prokuratura
Trzy osoby bez maseczek wtargnęły do szpitala. Sprawą zajmie się prokuratura
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu skierowała do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z wtargnięciem na teren placówki trzech osób bez maseczek - poinformowała we wtorek rzeczniczka szpitala Kamila Chizińska.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę. Do szpitala wtargnęły trzy osoby - kobieta i dwóch mężczyzn - które przeszły przez część oddziałów, a swój spacer nagrywały i później zamieściły w internecie.

Z nagrania wynika, że ich celem było dotarcie do oddziału covidowego. Intruzi nie przejmowali się uwagami personelu, że nie wolno im tutaj przebywać. Odpowiadali m.in.: "nasze szpitale - suweren przyszedł na kontrolę", "jest w szpitalu w moim państwie i nikt mi nie będzie mówił, gdzie mogę wchodzić, a gdzie nie".

Jeden z mężczyzn cały czas relacjonował nagrywany spacer, a widząc sale z pustymi łóżkami skomentował, że jakoś nie widać, żeby szpitale były przepełnione. Gdy dotarli do przedsionka oddziału covidowego, spotkali pracownicę szpitala bez maseczki. "A pani się nie boi na oddziale covid bez maseczki? To już mówi chyba wszystko" - rzucił komentator nagrania.

27.03.2021 r. Szpital w Toruniu

Posted by Ewa Gimel on Saturday, March 27, 2021

Rzeczniczka szpitala powiedziała PAP, że kobieta i dwóch mężczyzn wtargnęli do szpitala bez maseczek i jakichkolwiek środków zabezpieczających. "W nagrywanym filmie starali się udowodnić, że na oddziale covidowym nie ma pacjentów, przy czym na ten oddział nie dotarli. Po tym, jak pracownikom nie udało się tych osób wyprosić, wezwano straż miejską, ale zanim interwencja doszła do skutku, opuścili szpital. Gdy portier starał zatrzymać grupkę, jeden z mężczyzn popchnął go" - przekazała.

W poniedziałek dyrekcja szpitala złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód w związku z wtargnięciem kobiety i dwóch mężczyzn do szpitala oraz naruszeniem nietykalności cielesnej portiera.(PAP)

Autor: Jerzy Rausz

rau/ jann/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
_boss_
Chłop szuka guza i niestety go znalazł, bo sfilmował mojego ojca na łóżku. Już dałem na ciebie zlecenie.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki