REKLAMA
PIT 2023

Trybunał Stanu dla Glapińskiego? Tusk wskazuje, za co odpowie prezes NBP

2023-12-08 11:18
publikacja
2023-12-08 11:18

Prezes NBP Adam Glapiński może zostać postawiony przed Trybunał Stanu nie za błędy w polityce pieniężnej, a za ewentualne złamanie prawa - wskazał na konferencji prasowej przewodniczący PO Donald Tusk.

Trybunał Stanu dla Glapińskiego? Tusk wskazuje, za co odpowie prezes NBP
Trybunał Stanu dla Glapińskiego? Tusk wskazuje, za co odpowie prezes NBP
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

"Tę sprawę chcę postawić jasno: (...) prezes NBP nie stanie przed Trybunałem Stanu za taką, czy inną politykę pieniężną. Mógł robić błędy, robił błędy, ale to nie powinno być przedmiotem Trybunału Stanu. Wiele na to wskazuje i będziemy szukali potwierdzenia opinii, że sprawował swoją funkcję niezgodnie z konstytucją i niezgodnie z zasadami prawa. Prezes NBP mocą prawa ma być politycznie neutralny. Ja chyba nie muszę nikogo przekonywać, że neutralność pana Glapińskiego, neutralność polityczna była bardzo osobliwa - powiem najdelikatniej jak potrafię" - powiedział.

"W interesie Polski i nowego rządu jest, żeby te instytucje, które będą we władaniu naszych politycznych oponentów, czy to jest prezydent, czy prezes NBP - im bardziej harmonijna współpraca, tym lepiej. (...). Odbieram to jako dobry znak - gotowość harmonijnej współpracy ze strony pana Glapińskiego z nowym rządem. Powiem po mojemu: łaski nie robi" - dodał.

Prezes NBP zadeklarował na czwartkowej konferencji prasowej pełną gotowość do współpracy z nowym rządem. (PAP Biznes)

tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (30)

dodaj komentarz
jas2
Doigrał się. Za dużo złota kupuje.
zops
Z igły widły, dziura w moście której nie ma. Z tej mąki chleba nie będzie. W tym kraju takie oszustwo nie przejdzie, nie nie. A poza tym...
itso_not_to_be
a co ja tu tyle wypocin czytałem i wszystko na darmo tylko dlatego ze nie ogarniacie podstaw widocznych gołym okiem
koperytko
Ja wiem malarzu kominów ze ty nawet nie masz pojęcia jak powinna wygladać polityka pienięzna i czy była dobrze prowadzona przez profesora Glapińskiego. Mozesz tylko jatrzyc na temat braku apolityczności.... bo Belka BAlcerowicz to im tego nie mozna zarzucic chociaz mieli funkcje w rządzie...
tomek323
Ten człowiek jest pomylony… na dodatek to wszystko o czym bredził podczas spędów Targowicy to groźby karalne; czy prokuratura tym się zainteresowała !?
frankmaster
I słusznie. Niszczył żłotego nie wypełniając swoich obowiązków tak, jak powinien. Zamiast tego opowiadał bzdury podczas konferencji, pycha i głupota płynęła z jego ust jak bystra woda w górskim potoku. Popcorn w garść i patrzę z uciechą jak to się nasz hipopotam będzie bronił.
niederfurzdorf
Donku drogi! Przeczytaj proszę to co powiedziałeś ! Te KONKRETNE zarzuty . Najlepiej przeczytaj na głos abyś mógł usłyszeć ten bełkot !
stain
Tak, tak. Na pewno odpowie - Tuskowi się wydaje, że wszyscy są tak głupi jak jego elektorat.
zops
Ocalił cały kraj w czasie niesławnej afery z tym covidem a inflacja osiągała wskaźniki ponad 50 procent.

Powiązane: Adam Glapiński przed Trybunałem Stanu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki