REKLAMA

Trump wycofuje się z groźby śledztwa wobec Hillary Clinton

2016-11-22 17:20
publikacja
2016-11-22 17:20

Bliska współpracownica prezydenta elekta Donalda Trumpa, Kellyanne Conway, powiedziała we wtorek, że nowa administracja nie postawi byłej sekretarz stanu Hillary Clinton zarzutów karnych, co Trump zapowiadał podczas kampanii wyborczej.

fot. Rick Wilking / / Reuters

W programie "Morning Joe" w telewizji MSNBC Conway, była menedżerka kampanii Republikanina, a obecnie doradczyni w jego zespole ds. przejęcia administracji, powiedziała we wtorek, że kampania się skończyła i Trump "chce być ponad to", potwierdzając, że prezydent elekt nie chce śledztwa w sprawie Clinton.

"Kiedy prezydent elekt, który jest jednocześnie liderem partii, mówi jeszcze przed zaprzysiężeniem, że nie chce stawiać zarzutów, to jest to bardzo silny przekaz" - podkreśliła Conway. Zasugerowała, że Trump "chce pomóc Clinton dojść do siebie" (po porażce wyborczej), i oceniła, że to "dobra rzecz".

W kampanii przed wyborami prezydenckimi 8 listopada Trump wielokrotnie atakował Clinton, zarzucając jej, że wbrew przepisom i standardom bezpieczeństwa obowiązującym w Departamencie Stanu korzystała z prywatnego serwera pocztowego, gdy była sekretarzem stanu USA, a także przyjmowała dotacje na rzecz Fundacji Clintonów od zagranicznych rządów. Podczas jego wieców wyborczych oraz lipcowej konwencji Partii Republikańskiej zwolennicy Trumpa wykrzykiwali: "Zamknąć ją w więzieniu".

W czasie jednej z debat telewizyjnych z Clinton Trump powiedział, że gdy wygra wybory, powoła specjalnego prokuratora do zbadania sprawy serwera pocztowego, a nawet zasugerował, że jego rywalka trafi wówczas do więzienia.

"Powinnaś przeprosić za usunięcie 33 tysięcy maili z prywatnego serwera w Departamencie Stanu. Jeśli wygram wybory, nominuję specjalnego prokuratora do przeprowadzenia śledztwa tej sprawie. Nie można tolerować tylu kłamstw i oszustw. Ludzie są wściekli" - powiedział Trump. Gdy w dalszej części debaty Clinton oceniła, że to dobrze, że osoba z temperamentem Trumpa nie jest odpowiedzialna za prawo w USA, ten przerwał jej: "Bo wtedy poszłabyś do więzienia".

Już dwa dni po wyborach prezydenckich Trump zasugerował w rozmowie z programem telewizji CBS "60 Minutes", że nie wyklucza, że się z tej groźby wycofa.

Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

icz/ akl/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~zydozerca
Jeżeli kilkadziesiąt morderstw świadków ich zbrodni,pedofilia, orgie,ludobójstwo podczas nalotów m.in.w Libii,mega-rekordowa korupcja,kompromitujące emaile itd. nie są wystarczającym powodem do oskarżenia tej szmaty- to na starcie kandydat skazuje się na społeczną pogardę za brak j..j !
Ciekawe,jaką zrobi minę,
Jeżeli kilkadziesiąt morderstw świadków ich zbrodni,pedofilia, orgie,ludobójstwo podczas nalotów m.in.w Libii,mega-rekordowa korupcja,kompromitujące emaile itd. nie są wystarczającym powodem do oskarżenia tej szmaty- to na starcie kandydat skazuje się na społeczną pogardę za brak j..j !
Ciekawe,jaką zrobi minę,jeżeli delegaci/elektorzy/ zagłosują w grudniu na gnijącą wiedźmę Killary , co jest wielce prawdopodobne,skoro mafia Rothschildów/Sorosa pociąga tam za sznurki ?
~Toomasz
TO duży błąd, myślę, że Amerykanie powinni poznać prawdę o fundacji Clintonów, kto wpłacał tam pieniądze, ile i za co.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~hm
Córka Trumpa to dobra psiapsióła córki Clintonów, naprawdę ktoś uwierzył w ten teatrzyk?

http://downtrend.com/robertgehl/trumps-100k-donation-to-the-clinton-foundation-can-buy-a-cozy-friendship
~Polo
I co ? Może plutarchowi też odpuści ???
~ed
Moze okazuje wspanialomyslnosc bo wciaz go nie zaprzysiezono
~ŻYCIE
Czyli pedofilia i przekréty będą wciąż kwitnąć w USA.
~pbx
Wystarczy że Trump zniszczył już małżeństwo Clinton - Hillary rozwodzi się z Billem - czy potrzebna jest jakaś większa kara? ;)
~ziutek
jeszcze trolnia pisowska się zdziwi jak za pół roku Tramp obsobaczy dobrą zmianę za łamanie demokracji Obama przy nim to małe miki
~tkm
To tak samo jak u nas, Kopaczowa też wymiękła gdy było głosowanie nad trybunałem stano dla Ziobrenko

Powiązane: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki