REKLAMA

Trump: stymulantów nie będzie. Dow Jones w dół

2020-10-06 22:05
publikacja
2020-10-06 22:05
Trump: stymulantów nie będzie. Dow Jones w dół
Trump: stymulantów nie będzie. Dow Jones w dół
fot. TOM BRENNER / / Reuters

Nie powiodła się próba kontynuacji niedawnych wzrostów. Prezydent Trump pokrzyżował szyki giełdowym bykom, niwecząc spekulacje na rychłe przegłosowanie kolejnego pakietu wydatków fiskalnych.

Prezydent Stanów Zjednoczonych potwierdził, że po wyjściu ze szpitala jest w dobrej formie i że koronawirus go nie pokonał. We wtorek ostro skrytykował Demokratów i jednoznacznie odrzucił możliwość przegłosowania lewicowej wersji „pakietu stymulującego”. Jeśli nie jest to kolejna zagrywka negocjacyjna Donalda Trumpa, to szanse na  przegłosowanie „stymulantów” przed listopadowymi wyborami właśnie spadły w pobliże zera.

- Nancy Pelosi domaga się 2,4 biliona dolarów bailoutu dla źle zarządzanych i ogarniętych przestępczością Demokratycznych stanów. Te pieniądze nie są w żaden sposób powiązane z COVID-19. My złożyliśmy hojną ofertę w wysokości 1,6 biliona dolarów i – jak zwykle – ona nie negocjuje w dobrej wierze. Odrzucam ich żądanie i patrzę w przyszłość naszego Kraju – napisał na Twitterze prezydent Donald Trump.

Ta deklaracja niweczy wszelkie rachuby na rychłe przegłosowanie kolejnego gigantycznego pakietu wydatków federalnych finansowanego potężną ekspansją długu publicznego  w znacznym stopniu monetyzowanego przez Rezerwę Federalną. To właśnie te wszystkie fiskalne i monetarne stymulanty w znacznej mierze stały za giełdową hossą z ostatnich sześciu miesięcy.

Nic więc dziwnego, że reakcja Wall Street byłą zdecydowana. Bezpośrednio po publikacji tego tweeta nowojorskie indeksy poszły w dół po przeszło 2%. Jednak do końca wtorkowej sesji udało się odrobić część strat. Ostatecznie Dow Jones stracił 1,34%, ponownie schodząc poniżej 28 000 punktów. S&P500 po zniżce o 1,57% znalazł się na wysokości 3 360,87 pkt. Nasdaq poszedł w dół o 1,57%, osiągając wartość 11 154,60 pkt.

- Inwestorzy z pewnością są skoncentrowani na każdym typie stymulantów, jakie mogą dostać. Fed zasadniczo mówi, że już skończył i niewiele więcej może już zrobić (… ) Następny krok należy do ustawodawców – skomentował Paul Nolte, zarządzający z Kingsview Investment Management cytowany przez Reutersa.

KK

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
fred_
Niestety Trump wygra wybory, to juz pewne.
kimdzongtusk
I taka to "hossa". Bez koksu padaka. Realna wartość ( fundamentalna) Dow Jonesa to jakieś
11-13k ale nie 27k. Bańka i tyle, napędzana przez FED
open_mind
DNI odtajnia Brennan Notes; Poinformował Obamę o informacjach, że Hillary Clinton spreparowała zarzuty Trump-Rosja.

Obudźcie mnie, gdy Brennan, BHO i Cankles będa w kajdankach.
open_mind
Dyrektor National Intelligence John Ratcliffe odtajnił we wtorek kilka dokumentów, w tym odręczne notatki byłego CIA Johna Brennana po tym, jak poinformował byłego prezydenta Obamę o rzekomym spisku Hillary Clinton, aby związać ówczesnego kandydata Donalda Trumpa z Rosją jako „sposób na odwrócenie uwagi opinii publicznej Dyrektor National Intelligence John Ratcliffe odtajnił we wtorek kilka dokumentów, w tym odręczne notatki byłego CIA Johna Brennana po tym, jak poinformował byłego prezydenta Obamę o rzekomym spisku Hillary Clinton, aby związać ówczesnego kandydata Donalda Trumpa z Rosją jako „sposób na odwrócenie uwagi opinii publicznej z korzystania przez nią z prywatnego serwera poczty elektronicznej „przed wyborami w USA w 2016 roku, według Fox News. Amen !
open_mind
Zjem to co napisałem jak się mylę. Trump wiedząc że nie wygra wyborów bierze cała ekonomię świata razem z nim w dół. A na „bałagan” jaki nastąpi nawet święci nie zaradzą. Ale jestem jednocześnie przekonany że on odwoła tą decyzje. On się po prostu miota jak pojedynczy worek kartofli na ciężarówce pędzącej Zjem to co napisałem jak się mylę. Trump wiedząc że nie wygra wyborów bierze cała ekonomię świata razem z nim w dół. A na „bałagan” jaki nastąpi nawet święci nie zaradzą. Ale jestem jednocześnie przekonany że on odwoła tą decyzje. On się po prostu miota jak pojedynczy worek kartofli na ciężarówce pędzącej po górskiej serpentynie. Tak jak piszę, on jest miękka faja i zaczyna dbać o własne interesy po przegranej batalii.
wiktoria007
Smacznego. Dodruk pieniądza jedynym rozwiązaniem? Ręce opadają
traderfr
Świetnie, niech jeszcze srebro poleci poniżej 20 dolców, będzie okazja na ponowne otwarcie długich pozycji :)
obiektywny_komentator
Dobre posunięcie. Zarówno z politycznego jak i gospodarczego punktu widzenia. Prezentuje się jako mąż stanu, który nie chce roztrwonić pieniędzy podatnika.
wiktoria007
Jakiego podatnika? Przecież mowa o dodruku

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki