REKLAMA

Thomson Reuters tnie zatrudnienie o 2000 etatów

2016-11-02 09:16
publikacja
2016-11-02 09:16

Korporacja medialna Thomson Reuters powiadomiła o zwolnieniu 2000 pracowników. Redukcja etatów związana jest z planem restrukturyzacyjnym, który zakłada uszczuplenie zespołów zajmujących się finansami i ryzykiem.

Thomson Reuters tnie zatrudnienie o 2000 etatów / fot. REUTERS/Simon Newman (BRITAIN MEDIA BUSINESS) / FORUM

Pracę straci 4 proc. załogi spośród 48 000 pracowników na całym świecie. Swoje stanowiska stracą etatowcy z centrali, ze stanowisk w działach finansów, zarządzania ryzykiem, technologią i operacjami grupy – poinformował we wtorek Andrew Green, szef działu biznesu korporacyjnego Thomson Reuters.

Spółka zastrzega przy tym, że nie planuje i nie przeprowadza żadnych cięć w zespołach redakcyjnych. W wystosowanej do pracowników wiadomości prezes koncernu Jim Smith informował o podjęciu takich działań w celu przełamania wewnętrznego zastoju i pozycjonowania się bliżej klientów, co pozwoli osiągnąć bardziej elastyczną strukturę.

W czwartym kwartale obrotowym spółka zaplanowała wydatek od 200 do 250 milionów dolarów amerykańskich na przyspieszenie transformacji grupy. Środki te zostaną w pierwszej kolejności wykorzystane w działach, w których dojdzie do zwolnień.

MG

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ryzyk-fizyk
a co na to spece reutersa od zarzadzania ryzykiem straty pracy ?
~plebs
Co na to agora? Tez wina dobrej zmiany?
~hektor
szczęśliwie głupota lokalnych matołków nie sięga tak daleko, więc nie

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki