REKLAMA

Tak wyglądają mieszkania z Funduszu Mieszkań na Wynajem

2016-11-19 06:00
publikacja
2016-11-19 06:00
Tak wyglądają mieszkania z Funduszu Mieszkań na Wynajem
Tak wyglądają mieszkania z Funduszu Mieszkań na Wynajem

Fundusz Mieszkań na Wynajem to komercyjna inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego, której celem jest zwiększenie na rynku oferty atrakcyjnych jakościowo mieszkań do wynajęcia w największych polskich aglomeracjach. Odwiedziliśmy z kamerą jedną z warszawskich inwestycji oferującą mieszkania z Funduszu Mieszkań na Wynajem. O inicjatywie opowiada Anna Chudobińska, dyrektor biura zarządzania kontaktami z klientem - BGK Nieruchomości.

- Na ten moment oddaliśmy w ręce naszych najemców inwestycje w czterech aglomeracjach. W Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Do tej pory jest to ponad 600 mieszkań. W tym roku planujemy oddać jeszcze ponad 200 mieszkań. Będą to inwestycje we Wrocławiu i w Poznaniu. W naszej bazie posiadamy prawie 3000 zgłoszeń do mieszkań,które już oddaliśmy do dyspozycji naszych najemców. Na ten moment wynajętych jest ponad 420 mieszkań. Ceny najmu są zbliżone do cen rynkowych.

Bierzemy pod uwagę ofertę na lokalnym rynku i ceny są dostosowane zarówno do aglomeracji, jak i do dzielnicy. Wszystkie mieszkania, które oddajemy do dyspozycji naszych najemców są mieszkaniami nowymi, wykończonymi. Są wyposażone w sprzęt AGD. Mają wyposażone kuchnie i łazienki. Minimalny okres na który można podpisać umowę to 6 miesięcy, a maksymalny 48 miesięcy. Preferujemy najem długoterminowy, co oznacza, że jeżeli ktoś zdecyduje się podpisać umowę na dłuższy okres, to będzie miał bonifikatę w czynszu. Na ten moment strategia Funduszu nie przewiduje możliwości wykupu mieszkań.

Jest to pierwszy najem instytucjonalny w Polsce. Podmiot, który oferuje mieszkanie jest stabilny, także warunki najmu są przewidywalne i stabilne. To co warto podkreślić, to fakt, że wszystkie nasze inwestycje posiadają administratora do obsługi budynku. Zapewniamy też wsparcie w sytuacjach nagłych. Do końca 2017 roku łącznie z obecnie oferowanymi inwestycjami do dyspozycji najemców zostanie oddanych 1500 mieszkań - mówi Anna Chudobińska, dyrektor biura zarządzania kontaktami z klientem - BGK Nieruchomości.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (37)

dodaj komentarz
~horror
To jak ceny są zblizone do rynkowych a wynajeliscie tylko 10 % to po co dalej budujecie? Żeby kilku urzednikow miało dobre posady. Podmiot jest sabilny? przeciez umowa najmu na czas okreslony sama w sobie jest stabilna. Co za bzdury.
~Anett
Od mieszkania na wynajem zdecydowanie lepiej ulokować w nieruchomości wakacyjne, zarabiają na wynajmie turystycznym. W miastach pojawi się nadpodaż mieszkań na wynajem i wtedy właściciele będą się przedzierać ceną. Ja regularnie kupuje mieszkania nad morzem i w górach z aparthotele.com.
~Zirytowany
Jakby to był pomysł PISu to pialibyście z zachwytu wynosząc swojego prezesa pod niebiosa. Jeśli zrobił kto inny to oczywiście samo zło. Autostrady też są złe, bo za czasów PO. Najlepiej je zaorać i zrobić od nowa. Głupota jest chyba zaraźliwa. Zamiast brać się za poprawę Państwa to depczecie wszystko cofając nas 50 lat w rozwoju.Jakby to był pomysł PISu to pialibyście z zachwytu wynosząc swojego prezesa pod niebiosa. Jeśli zrobił kto inny to oczywiście samo zło. Autostrady też są złe, bo za czasów PO. Najlepiej je zaorać i zrobić od nowa. Głupota jest chyba zaraźliwa. Zamiast brać się za poprawę Państwa to depczecie wszystko cofając nas 50 lat w rozwoju. Zapomogi i wczesne emerytury. Do roboty się weźcie, bo nikt nie będzie w stanie tylu leni wyżywić!
~StanRS
Autostrady za Platformy Oszustów i PSL jedne z najdroższych na świecie. Kilometr budowy autostrady w Polsce na terenach nizinnych kosztuje więcej, niż kilometr autostrady w górzystej Austrii czy Hiszpanii. Ale co tam, lemingów żadne argumenty nie przekonują.
~uspokojony odpowiada ~StanRS
jest rozwiązanie - nie jeździj tymi drogo zbudowanymi przez PO autostradami. poczekaj trochę a pojedziesz autostradami wybudowanymi tanio przez PiS.
~StanRS odpowiada ~uspokojony
Jak ja już zapłaciłem ze swoich podatków na te PeOwskie "autostrady", które zaraz trzeba i tak będzie remontować, bo z dziadowskich materiałów były wykonywane.
~elekt odpowiada ~StanRS
Jestem ciekawy ile miesięcznie odprowadzasz podatków. Ujawnij tę kwotę , lub podaj ile za nią wybudowano autostrady.
~Alex odpowiada ~StanRS
Kłamiesz PIS- lamisto i jeszcze obrażasz .Średnia cena - Holandia 50 mln Euro, Polska -9,6 mln, najtańszy odcinek Piątek -Stryków 6,3 mln EUR za kilometr .Średnia dla Węgier 11,9mln.Może napiszesz coś konkretnego a nie będziesz powielał ciągle te same oszczerstwa Póki co podpisano za rządów pis kontrakty drogowe na 2mld zł . To Kłamiesz PIS- lamisto i jeszcze obrażasz .Średnia cena - Holandia 50 mln Euro, Polska -9,6 mln, najtańszy odcinek Piątek -Stryków 6,3 mln EUR za kilometr .Średnia dla Węgier 11,9mln.Może napiszesz coś konkretnego a nie będziesz powielał ciągle te same oszczerstwa Póki co podpisano za rządów pis kontrakty drogowe na 2mld zł . To jest kompletne dno i tyle w temacie.
~lotrer odpowiada ~StanRS
No np. pierwsze autostrady za PO były droższe dzięki PISowskiemu ministrowi (nie)środowiska Szyszko, który za pierwszych rządu PISu wydał takie rozporządzenie dot. ekranów akustycznych, że niemal wszędzie trzeba je było stawiać. To ten sam świetny minister (nie)środowiska, który sprzyja kołom myśliwskim i wycina w pień Puszczę No np. pierwsze autostrady za PO były droższe dzięki PISowskiemu ministrowi (nie)środowiska Szyszko, który za pierwszych rządu PISu wydał takie rozporządzenie dot. ekranów akustycznych, że niemal wszędzie trzeba je było stawiać. To ten sam świetny minister (nie)środowiska, który sprzyja kołom myśliwskim i wycina w pień Puszczę Białowieską.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki