REKLAMA

Specjalistyczna likwidacja

2013-07-01 02:57
publikacja
2013-07-01 02:57

Wyśrubowane wymogi NFZ dotyczące kontraktowania w poradniach specjalistycznych paraliżują ich pracę - pisze "Nasz Dziennik". Zdaniem gazety, w skrajnych przypadkach przepisy prowadzą do zamknięcia placówek.

Chodzi między innymi o to, że Fundusz wymaga by poradnia specjalistyczna była czynna nie krócej niż 3 dni w tygodniu, po 4 godziny dziennie, w tym co najmniej raz w tygodniu w godzinach przedpołudniowych, między godziną 7:30, a 14:00; oraz co najmniej raz w tygodniu w godzinach popołudniowych, między 14:00, a 20:00. Warunki te muszą być spełnione niezależnie od limitu przyjęć ustalonego w kontrakcie.

W ocenie NFZ ma to zwiększyć dostęp do świadczeń specjalistycznych. Jednak, jak pisze gazeta, zdaniem zatrudnianych w placówkach lekarzy, przepisy są absurdalne w sytuacji, kiedy Fundusz przyznaje określony limit finansowania poradni specjalistycznych.

Prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie Jacek Krajewski, zauważa, że bezzasadne jest w takiej sytuacji zatrudnianie lekarza przez 12 godzin tygodniowo dla spełnienia wymogów, gdy ten limit zaspokaja realizację świadczeń w ramach od 4 do 5 godzin tygodniowo.

Więcej w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"vey/kry
Źródło:IAR
Tematy
Darmowe konto firmowe na stałe? Sprawdzamy najlepsze oferty
Darmowe konto firmowe na stałe? Sprawdzamy najlepsze oferty

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~swiadczeniodawca
przeciez juz od kilku lat rodziny pracownikow NFZ przejmuja caly biznes- o to wlasnie chodzi.

Powiązane: Ochrona zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki