REKLAMA

Sescom inwestuje w spółkę wodorową; inna spółka z grupy rozważy debiut giełdowy

2021-06-09 18:16
publikacja
2021-06-09 18:16

FIXFM, spółka zależna Sescomu, planuje przekształcenie w spółkę akcyjną, pozyskanie finansowania poprzez emisję akcji i może rozważyć debiut giełdowy - poinformował Sescom w komunikacie prasowym. Ponadto, Sescom podwyższył swój udział w głosach i akcjonariacie spółki SES Hydrogen zajmującej się projektami wodorowymi.

Sescom inwestuje w spółkę wodorową; inna spółka z grupy rozważy debiut giełdowy
Sescom inwestuje w spółkę wodorową; inna spółka z grupy rozważy debiut giełdowy
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Przekształcenie FIXFM w spółkę akcyjną otwiera przed nią nowe perspektywy pozyskania finansowania. Do końca 2021 r. planujemy pozyskać dla FIXFM finansowanie zewnętrzne na dalszy rozwój technologiczny poprzez emisję akcji. Analizujemy optymalną ścieżkę dalszego budowana potencjału tego podmiotu. Jedną z możliwości w szerszym horyzoncie jest debiut giełdowy" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym prezes Sescom Sławomir Halbryt.

FIXFM w grupie Sescom jest odpowiedzialne za rozwój i komercjalizację usług serwisu technicznego dla nowych segmentów rynku. Spółka rozwija aplikację typu marketplace - FIX APP, która łączy specjalistów serwisowych oraz klientów typu small business i indywidualnych.

W środowym komunikacie Sescom poinformował także, że w zamian za wkład gotówkowy oraz aport licencji i praw do projektów rozwojowych podwyższył swój udział w głosach i akcjonariacie spółki SES Hydrogen z 30 do 92,33 proc. (kapitał zakładowy został podwyższony o kwotę 2,6 mln zł do kwoty 2,7 mln zł). Ponadto, przekazał SES Hydrogen trzy patenty - na generator wodoru oraz tlenu, zespół generatora wodoru oraz tlenu oraz zespół kotła parowego. Spółka czeka na decyzję o przyznaniu czwartego patentu, który dotyczy zespołu wodorowego kotła grzewczego.

"Warta blisko 2,5 mln zł transakcja to element długofalowych działań grupy, polegających na wydzieleniu i kontynuacji rozwoju projektów wodorowych w ramach oddelegowanej do tego celu zależnej spółki celowej – SES Hydrogen. W ten sposób zyskujemy większą kontrolę nad strategicznym z perspektywy Sescom obszarem działania, konsolidując jednocześnie nasze dotychczasowe dokonania wodorowe w jednym podmiocie. SES Hydrogen zyskuje także dodatkowe środki pieniężne w kwocie 1 mln zł na realizację kolejnych przedsięwzięć" - powiedział Halbryt. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki