Schetyna: Chcemy postawić na ludzi, którzy pracują

Stawką tych wyborów jest przyszłość; nie ma przyszłości bez pracy, dlatego na pierwszym miejscu chcemy postawić człowieka, który pracuje - powiedział we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna.

(Platforma Obywatelska)

Schetyna mówił, że jest to smutne i niesprawiedliwe, że człowiek, który pracuje w Polsce, nie czuje się ważny. "Wszystkich utrzymuje, a sam nic z tego nie dostaje. Słyszałem to wiele, wiele razy od handlowców, kierowców, sprzedawczyń, drobnego biznesu i od pracowników fizycznych, czy biurowych. Wszyscy, którzy pracują, mają poczucie, że się ich nie szanuje, wykorzystuje i że są w mniejszości" - mówił lider PO.

Jak podkreślił, stawką wyborów parlamentarnych jest przyszłość - nasze dalsze życie, starość naszych rodziców, dorosłość naszych dzieci, nasze bezpieczeństwo, poziom życia.

"Nie ma przyszłości bez pracy. Dlatego na pierwszym miejscu chcemy postawić człowieka, który pracuje. Nic się nie uda dopóki odęty partyjniak w limuzynie będzie czuł się ważniejszy, niż człowiek pracy, który na tę jego limuzynę zapracował. To trzeba odwrócić, odwrócimy to" - oświadczył Schetyna.

"Kasjerka, lekarka, górnik, handlowiec, pracownicy fabryk, magazynów - to oni są pracodawcami rządu. Wynajmują premiera, ministrów do zrobienia konkretnej roboty, która ma być dobrze zrobiona i już. Nie płacą im po to, żeby oni czuli się najwyższą kastą, nie płacą im po to, żeby doświadczać pogardy, żeby codzienni dostawać propagandę i kłamstwo" - mówił szef PO.

Zdaniem Schetyny, obecny rząd rozumie władzę jako bezkarność, przywileje i poczucie wyższości, podczas gdy - jak mówił - władza to ma być służba, fachowość i konkretne efekty. "My to odwrócimy. Władza znowu będzie służyć ludziom, a nie się nad ludźmi wywyższać" - powiedział Schetyna.

"Zrobimy to, co ludziom, którzy nam zaufali jest potrzebne. Skończy się bezczelne i niepohamowane wyciąganie pieniędzy z portfeli pracujących Polaków. Najwyższy czas, by za swój codzienny wysiłek dostawali to, co im się naprawdę należy. Sprawimy, że ich konta wreszcie zaczną rosnąć" - dodał.(PAP)

autorki: Aleksandra Rebelińska, Marta Rawicz

reb/ mkr/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 11 jacyna2017

Pracują? W PO? To nowość - będzie musiał zwolnić wszystkich na czele z samym sobą! Ale dowcipniś!

! Odpowiedz
7 38 innowierca

Problem to jest taki , ze mlode lemingi w firmie ( 20 -25 ) lat mysla ze koles Schetyna to jakis nowy zawodnik.Nie pamietaja ferajny bo mieli za malo lat.
Na tym moze bazowac Grzesio.
Zadziwiajace , jak pozadanie wladzy jest silne w takich ludziach.
Boze , jezeli istniejesz to chron Polske przed powrotem takich ludzi.
No Ile mozna.

! Odpowiedz
21 11 karbinadel

Rozumiem, że wolisz narodowych socjalistów, którzy promują nieróbstwo i rozdawnictwo, kosztem tych, co pracują. Ciekawe tylko co będzie, jak ilość tych co biorą, przewyższy ilość tych, których się łupi

! Odpowiedz
5 18 innowierca odpowiada karbinadel

Nikogo nie wole.Po prostu pamietam.
W Polsce nie ma socjalu.To trole na forum tak sciemniaja ludzi , ktorzy nie byli za granica.
Przy zachodnich cenach w sklepach te 500 + co jest 110 euro nazywac socjalem ::))
Socjal to jest jak matka z 2 dzieci ma 3 pokojowy domek z ogrodem ktory dostala za darmo , rachunku placi z zasilkow I caly miesiac zywi sie z dziecmi w McDonald's a dzieci maja za darmo basen , nie placa za wycieczki szkolne , podreczniki......bo biedna nie ma pracy ::))
To jest wtedy socjal .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 16 innowierca odpowiada innowierca

Zapomnialem .Jezdzi tez kilkuletnim samochodem.A jak nie daj Boze dzieciak ma niepelnosprawnisc (gluchy na 1 ucho ) to Jezdzi nowym suwem.Taki jest socjal w krajach zachodnich. Nie oklamuj ludzi ze w Polsce jest socjal.

! Odpowiedz
4 22 eagleeye

Rozumie że pan Grzegorz nie jest żadnym "partyjniakiem" a do tego na codzień można go spotkać na przystanku MPK którym dojeżdża do DWORCA PKP a następnie jedzie pociągiem z Wrocka do Warszawki :-)

Czy Szanowny Pan Grzegorz wie co mówi bo chyba mówi sam o sobie gdzie wmawia ze to nie on tylko inni tacy są.

Rynce opadają

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 23 platformers

Odejdź, człowieku , wstydu oszczędź !!!!

! Odpowiedz
5 34 lightning_network

Grzesiu, dość ryzykownie POjechałeś z tą Nadzwyczajną Kastą - to przecież sitwa sędziowska sama o sobie tak mówi i świetnie pasuje do Twojego opisu: pogarda, bezkarność, przywileje i poczucie wyższości

Tak czy siak, mieliście 8 lat na ulżenie ludziom którzy pracują: 3x15 a zamiast tego zajumaliście im pieniądze z OFE, a Nadzwyczajna Kasta temu przyklasnęła:

"Reforma OFE jest zgodna z Konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. Pozytywny wyrok oznacza, że państwo nie będzie musiało zwrócić otwartym funduszom emerytalnym 150 miliardów złotych, które na mocy reformy zostały w 2014 r. przetransferowane do ZUS"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.