REKLAMA

Rośnie liczba dzikich lokatorów w Hiszpanii. MSW podało dane

2022-11-28 03:16
publikacja
2022-11-28 03:16

Od czerwca 2021 r. w Hiszpanii zanotowano blisko 10 tys. przypadków nielegalnego zajmowania domów. Najwięcej dzikich lokatorów występuje na terenie aglomeracji Madrytu.

Rośnie liczba dzikich lokatorów w Hiszpanii. MSW podało dane
Rośnie liczba dzikich lokatorów w Hiszpanii. MSW podało dane
fot. S-F / / Shutterstock

Jak wynika z raportu MSW Hiszpanii, przygotowanego na prośbę parlamentarzystów tego kraju, we wspólnocie autonomicznej Madrytu zanotowano w ciągu minionego 1,5 roku ponad 3,6 tys. przypadków nielegalnego zajmowania lokali mieszkalnych.

Z dokumentu hiszpańskich służb wynika, że drugą aglomeracją pod względem liczby nielegalnego zajmowania nieruchomości jest Barcelona. Od czerwca 2021 r. zanotowano tam ponad 1,7 tys. takich przypadków.

Według MSW Hiszpanii innymi regionami kraju atrakcyjnymi dla dzikich lokatorów są aglomeracje miast usytuowanych na wybrzeżu: Walencja i Malaga. Stwierdzono tam odpowiednio 979 i 955 zdarzeń związanych z nielegalnym zajmowaniem domów.

Hiszpańskie służby odnotowały, że czwartą aglomeracją kraju pod względem zjawiska dzikich lokatorów jest Sewilla. W stolicy Andaluzji od czerwca ub.r. zanotowano 863 takie przypadki.

W ocenie hiszpańskiego MSW jedną z głównych przyczyn plagi dzikich lokatorów jest duża liczba domów, które nie są zamieszkane na terenie Hiszpanii. (PAP)

zat/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
iKonto Biznes w Alior Banku to do 1500 zł premii i 10% zwrotu za paliwo. Sprawdź

iKonto Biznes w Alior Banku to do 1500 zł premii i 10% zwrotu za paliwo. Sprawdź

Komentarze (30)

dodaj komentarz
bha
Cóż.....Na pewno z tego Niby rosnącego od lat dla Niby wszystkich dobrobytu i rosnących Niby non stop wszystkim na rynku w gospodarce Niby co roku płac i stawek ?????.Niestety
warszawyak
Ciekawe jestem kiedy pojawi się artykuł o ocupados - potomkach banderowców w Polsce ?
baibina
Nie mogę! Tam nawet liczy się zlodziei mieszkań i zostawia w spokoju!
_xyz
Na Mickiewicza w Warszawie jest fajny squat.

Mieszka tam tam jeden stary i nieźle pokręcony dzikus, ale chyba trudno się z nim dogadać, bo cały czas policja jest przed tym domem.

Ale można spróbować.
serdeli
Przyczyna---> duza liczba domow
henk54
Jedyną przyczyną jest "prawo" , które zapewnia przestępcom bezkarność.
nerwiczny
W Hiszpanii jest bardzo szeroki ruch lewacki, co się przekłada na prawo, które wspiera nierobów. Tak, to są kombinatorzy i lenie.

A wiecie też, że zajęcie lokalu bez tytułu prawnego to w Polsce nie jest przestępstwo?
peluquero
alternatywa na zimę to zostanie tzw ocupados w Hiszpanii, trzeba ze sobą zabrac tylko dwie rzeczy, kuchenkę gazową (butle kupić na miejscu) i agregat prądotwórczy, i znaleźć niezamieszkały dom na południu, jeszcze tylko mały numer żeby nie byc posądzonym o włamanie i można śmiało mieszkać do rozpoczęcia sezonu albo i dłużej
hfjdj
Taki żeś "śmiało mieszkać" a ty byś nawet za furtke do czyjegoś nie wlazł taki żeś śmiały.
peluquero odpowiada hfjdj
Ja nie muszę być śmiały bo nie będę pod ścianą, są jednak ludzie u których adrenalina i kortyzol są wysokie od długiego czasu, a ocupados to praktycznie pół legalne działanie, mniej więcej jak u nas wynajmująca która zaciąży

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki