REKLAMA

Rosjanie omijają filmowe sankcje. "Batmana" w kinach puszczają z torrentów

2022-05-01 06:00
publikacja
2022-05-01 06:00

Przemysł filmowy nałożył swoje sankcje na Rosję po jej napaści na Ukrainę. Branża przestała wysyłać do tamtejszych kin swoje najnowsze produkcje. Jak się okazuje, Rosjanie i tak mają dostęp do najnowszego "Batmana" z Robertem Pattinsonem. Ściągnęli go z torrentów. 

Rosjanie omijają filmowe sankcje. "Batmana" w kinach puszczają z torrentów
Rosjanie omijają filmowe sankcje. "Batmana" w kinach puszczają z torrentów
fot. DC Comics / DC Entertainment / Warner Bros. / / Materiały prasowe

Wielcy gracze tj. Disney, Warner Bros., Universal, Paramount i Sony podjęły decyzje, że nie będą wysyłać swoich produkcji do Rosji. Obywatele federacji nie mogą także obejrzeć netfliksowych produkcji. Nic więc dziwnego, że kina stanęły przed dużym dylematem: albo puszczać wybitnie patriotyczne rodzinne produkcje, albo ratować się filmami z Bollywood (w tym drugim przypadku są one raczej dla fanów gatunku niż zwykłych popkulturowych wyjadaczy). Puste fotele na widowni spowodowały, że ich właściciele jeszcze w marcu apelowali do Kremla o zakończenie wojny. Jak wiadomo, na nic się ono nie zdało.

Rosyjskie serwisy donoszą, że tamtejsze kina znalazły rozwiązanie. Zaczęły kraść filmy z torrentów, nielegalnie je dubbingować i puszczać jako "premiery". Na pierwszy ogień poszedł "Batman" z Robertem Pattinsonem w roli superbohatera. Pierwszy seans odbył się w Jekaterynburgu w salach kinowych sieci Greenwich Cinema, które na tę okazję wynajęła grupa "Kino Non-Stop". Jak widać, "Mroczny rycerz" nie będzie miał swojego odpowiednika Wujka Wani

Najwyraźniej jednak rosyjscy widzowie uznali to być może za prowokację, bo zapełnili tylko połowę sali. Cóż się dziwić, dubbing był bardzo nieudolnie zrobiony i w dodatku nałożony naprędce na wersję oryginalną, która często była głośniejsza.

Organizatorzy akcji "Kino Non-Stop" zapowiadają, że to dopiero początek ich piractwa. Po "Batmanie" wzięli się za hit "Nie patrz w górę". Zapewne by ułatwić im działanie, władze odblokowały RuTracker, największy rosyjski BitTorrent. To kolejne obejście sankcji przez złamanie prawa. Kreml już zrobił tak w przypadku znaków towarowych i chociażby sieci McDonald's. Teraz zalegalizował piractwo nie tylko filmów, ale i programów. 

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita. 

aw

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
johndoesss
https://sitefire.pw/link/1658/95634582
An innovative platform with access to a legal base of game links all in one place
torrents at your fingertips recommend.
powiemwamcomysle
Robia to co robili wczesniej tylko zmianila sie skala. Wojna normalnie a nie jakas hybrydowa niby-wojna. Piratka tez juz nie ogladaj po cichu w domach tylko gremialnie chodza do kina nawet jeszcze bilety na to sprzedaja.
jas2
Majątkowe prawo autorskie powinno być zlikwidowane.
broiniac
Pogadamy jak stworzysz coś, na czym będziesz mógł zarobić. Zobaczymy ile w Tobie korporacji, a ile Linuksa Torwaldsa.
lebero654
I tak będzie z większością sankcji. Człowiek ma znakomite zdolności adaptacyjne i w potrzebie uruchamia intelekt. Iran całe lata żyje z sankcjami, to samo zrobi Rosja. Z braku swifta kombinują z Chińczykami, wprowadzili rubla transferowego na gaz i ropę. A na ropę i gaz zawsze się znajdzie klient/pośrednik, który kupi, odsprzeda,I tak będzie z większością sankcji. Człowiek ma znakomite zdolności adaptacyjne i w potrzebie uruchamia intelekt. Iran całe lata żyje z sankcjami, to samo zrobi Rosja. Z braku swifta kombinują z Chińczykami, wprowadzili rubla transferowego na gaz i ropę. A na ropę i gaz zawsze się znajdzie klient/pośrednik, który kupi, odsprzeda, zarobi, a za to wszystko zapłaci finalny konsument w kraju nakładającym sankcje.
jas2
Zachód ma ostatnio same dobre pomysły.
jaszczura
Wy macie trochę słabsze.
jaszczura
Ruski troll zaorał fora Bankiera, to smutne :(((((((((((((((
boris-vodka
Straszne.....sankcje mieć kłopoty z obejrzeniem Batmana:):):)

Powiązane: Rosja kontra USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki