REKLAMA

Wujek Wania zamiast McDonald's w Rosji

2022-03-17 10:38
publikacja
2022-03-17 10:38

Po wycofaniu się McDonald’s z Rosji lokale sieci zostaną zastąpione przez rosyjską markę Wujek Wania. Nawiązanie do amerykańskiej sieci fast-food widać choćby w logo, w którym pozostały złote łuki na czerwonym polu, z tym że zamiast litery „M” tworzą rosyjskie „W”.

Wujek Wania zamiast McDonald's w Rosji
Wujek Wania zamiast McDonald's w Rosji
/ Shutterstock / Bankier.pl

Wniosek o zatwierdzenie znaku towarowego Wujek Wania został złożony w rosyjskim urzędzie patentowym 12 marca, zaledwie cztery dni po tym, jak amerykańska sieć McDonald’s, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, poinformowała o wycofaniu się z rosyjskiego rynku i dwa dni przed oficjalnym zamknięciem 850 lokali.

Nowe logo rosyjskiej marki złożone w urzędzie patentowym łudząco przypomina znak towarowy McDonald's. Złote łuki na czerwonym polu, tworzące dotychczas literę „M” zostały obrócone o 90 stopni, tak by powstała rosyjska litera „B”, czyli „W” w rosyjskim alfabecie.

Powstanie sieci Wujek Wania to jeden z pierwszych kroków zmierzających do zastąpienia zagranicznych sieci ich rosyjskimi odpowiednikami. Z takim apelem wystąpił m.in. Wiaczesław Wołodin, przewodniczący rosyjskiego parlamentu czy Siergiej Sobianin, mer Moskwy.

MKZ

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (92)

dodaj komentarz
zamknackw
Dla mnie MCdonalds mógłby nie istnieć. Odkąd przestałem się tam stołować (a jadłem raz w weekend w sobotę) - 20 kg mniej.
grzegorzkubik
Pomyślcie o tym jak tanie będą wycieczki do Moskwy czy Sant Petersburga.
salad77
ale po co tam jechać? to już Korea Północna jest ciekawsza
trolley
Ciekawe czy będą serwowac fishburgery w których nie ma nawet kawałka ryby :)
eglantyna
To nie jest zły pomysł. Tylko niech sobie wymyślą ciekawsze logo i nie sprzedają śmieci.
W Krakowie koło dworca stał swego czasu "Zygpol". Najlepsze zapiekanki i hot-dogi, jakie jadłem. Potem ową budkę - wraz z remontem dworca - zburzono. Teraz stoją tam "cywylizowane" lokale, tyle, że jakość żarcia już gorsza.
To nie jest zły pomysł. Tylko niech sobie wymyślą ciekawsze logo i nie sprzedają śmieci.
W Krakowie koło dworca stał swego czasu "Zygpol". Najlepsze zapiekanki i hot-dogi, jakie jadłem. Potem ową budkę - wraz z remontem dworca - zburzono. Teraz stoją tam "cywylizowane" lokale, tyle, że jakość żarcia już gorsza. A po drugiej stronie wyrosła obrzydliwa galeria z zachodnimi markami, przesłaniająca zabytkowy dworcowy budynek (takie wałki tylko w Polsce). Tak wygląda kapitalizm w wolskim wydaniu.
wilanow
Krakówek to taka wioska podwarszawska, do której jedzie się na weekend nawalić. Kogo obchodzą widoki?
eglantyna odpowiada wilanow
Warszawieś to miasto nadmuchane rządowymi pieniędzmi (zbieranymi podatkami z całej Polski) i siedzibami zachodnich korporacji. Zabrać te dwa czynniki ekonomiczne, pozostanie Wieś. Najśmieszniejsze jest to, że Warszawiacy uważają, że są po prostu lepsi...
trolley odpowiada eglantyna
A jeszcze bardziej nadmuchane wszelakimi kredytami i to często "pod korek" hehe.
pstrzezek
Czy wchodzą już wyroby czekolado podobne oraz rusko-cokta? ;)

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki