REKLAMA
PILNE

Redukcja w ramach subskrypcji na skup akcji własnych ERG wyniesie 93,36 proc.

2017-04-20 14:50
publikacja
2017-04-20 14:50

W ramach subskrypcji na skup akcji własnych ERG dokonano zgłoszenia ofert sprzedaży 557.127 akcji spółki. W ramach skupu spółka przewidziała nabycie nie więcej niż 37.000 akcji. Redukcja w stosunku do zgłoszonych przez akcjonariuszy ofert sprzedaży akcji wyniesie 93,36 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

"(...) W ramach subskrypcji na skup akcji własnych w drodze publicznej oferty nabycia dokonano zgłoszenia ofert sprzedaży 557.127 akcji spółki. Wobec faktu, iż w ramach uruchomionego skupu akcji własnych w drodze publicznej oferty nabycia przewidziano nabycie przez spółkę nie więcej niż 37.000 akcji spółki, redukcja w stosunku do zgłoszonych przez akcjonariuszy ofert sprzedaży akcji wyniesie 93,36 proc." - napisano w komunikacie.

Akcje były skupowane po 85 zł za sztukę.

"Zgodnie z planem udało nam się skupić 37 tysięcy akcji własnych spółki płacąc 85 złotych za jeden walor. Oznacza to, że po zamknięciu transakcji ERG będzie posiadał już ponad 12 proc. udziałów w kapitale przedsiębiorstwa, łącznie ponad 106 tysięcy akcji własnych w średniej cenie zakupu około 43 złotych. Poprzedni skup akcji prowadziliśmy przez kilka lat, teraz na tym etapie chcieliśmy ten proces zakończyć szybciej, co zdecydowanie się udało" - napisał Robert Groborz, prezes ERG w mailu przesłanym PAP Biznes.

"(...) Zgodnie z uchwałą nr 17 WZA z 30 marca 2017 zarząd jest uprawniony do skupu, w ramach nowego programu, w sumie do 105 tysięcy akcji, z czego 37 tysięcy zostało już zrealizowanych. Powyższe oznacza, że do zakończenia skupu jeszcze daleka droga. Skup traktujemy jako inwestycję w przyszłość. Zyskaliśmy aktywo, które będziemy mogli w razie potrzeby szybko spieniężyć, a uzyskane w ten sposób całkiem spore środki przeznaczyć na np. znaczące inwestycje" - dodał. (PAP Biznes)

mbl/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki