Ranking lokat Bankier.pl 3M – grudzień 2016

redaktor Bankier.pl

Lokaty kwartalne to rozwiązanie dla klientów, którzy chcą bezpiecznie ulokować swoje pieniądze na najwyższy dostępny procent. Mimo nieznacznie zróżnicowanych stawek na rynku, to właśnie te depozyty są jednymi z najlepiej oprocentowanych lokat. Środki przekazane na rachunek lokaty 3-miesięcznej mogą zostać objęte stawką w wysokości 4,00 proc. w skali roku, jednak konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków oferty.

Tradycyjnie Redakcja Bankier.pl porównuje lokaty na 10 000 zł, prezentując je w dwóch ujęciach. W pierwszej tabeli czytelnik znajdzie depozyty wymagające spełnienia dodatkowych warunków takich jak posiadanie statusu nowego klienta czy założenie konta osobistego lub oszczędnościowego. Drugie zestawienie ujmuje produkty, które są dostępne dla wszystkich bez wyjątku. Jeśli bank posiada w ofercie większą liczbę lokat spełniających założenia rankingu, do tabeli włączona została ta najwyżej oprocentowana.

Ranking lokat Bankier.pl 3M – grudzień 2016
Ranking lokat Bankier.pl 3M – grudzień 2016 (fot. SZYMON LASZEWSKI / FORUM)

Od poprzedniego miesiąca oprocentowanie najlepszych lokat kwartalnych nie uległo znaczącym zmianom, a TOP5 okupują te same instytucje oraz te same depozyty. Dotyczy to nie tylko propozycji wymagających od klienta spełnienia dodatkowych warunków, ale również produktów, dla których jedynym wymogiem jest przekazanie środków na rachunek lokaty.

W przypadku pierwszego zestawienia, na zmianę w ofercie lokat 3-miesięcznych na 10 000 zł zdecydował się wyłącznie neoBank, obniżając oprocentowanie o 0,30 pp. Mimo spadku stawki, wciąż zajmuje samodzielną, piątą pozycję. Lokata Nr 1 umocniła się na prowadzeniu rankingu lokat bez dodatkowych warunków. Idea Bank podniósł jej oprocentowanie o 0,05 pp. Uważni czytelnicy zaobserwują również inną zmianę – obniżeniu o 0,10 pp. uległa stawka Lokaty internetowej oferowanej przez PlusBank. Podobnie jak w przypadku innych propozycji – nie miało to wpływu na kolejność zajmowanych miejsc.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

Warunki

1.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

79,84 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na start

4,00%

79,84 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

69,86 zł

tylko dla nowych klientów

załóż lokatę»

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

69,86 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

załóż lokatę»

3.

BGŻOptima

Lokata bezkarna

3,20%

63,87 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

załóż lokatę»

4.

Bank Millennium

Lokata Mobilna

3,00%

59,88 zł

tylko dla posiadaczy Konta 360º i użytkowników aplikacji mobilnej

5.

neoBank

energoLOKATA 3M PLUS

2,50%

49,90 zł

tylko dla nowych klientów

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.12.2016 r.

Pozycję lidera rankingu lokat 3-miesięcznych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami dzielą dwa banki – Nest Bank oraz PlusBank. Wybierając Nest Lokatę Witaj lub Lokatę na start, klient otrzyma po trzech miesiącach blisko 80 zł odsetek. Oprocentowanie 4,00 proc. w skali roku nie zostanie jednak przyznane klientowi „za darmo”. W obu przypadkach konieczne będzie posiadanie konta osobistego. Z oferty Nest Banku skorzystać będą mogli jednak jedynie nowi klienci, a Plus Banku - ci, którzy założyli ROR nie wcześniej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku oraz nie posiadali wcześniej żadnych terminowych lokat.

Drugie miejsce zestawienia zajmują, podobnie jak w listopadzie br., lokaty od Idea Banku (Lokata HAPPY) oraz mBanku (Lokata dla nowych klientów). Zainteresowani jedną z ofert będą musieli pochwalić się statusem nowego klienta. W przypadku lokaty od mBanku założenie lokaty będzie możliwe jedynie w trakcie otwierania konta osobistego. Obie lokaty są na 3,50 proc. w skali roku i dadzą na koniec okresu niecałe 70 zł zysku.

Na najniższym stopniu podium rankingu lokat kwartalnych z dodatkowymi warunkami znajduje się Lokata bezkarna od BGŻOptima. Oferta skierowana jest do nowych klientów, którzy założą w banku konto oszczędnościowe.

Wszystkie lokaty zajmujące w zestawieniu pozycje od 1 do 4 dotyczą jedynie niewysokich wkładów. W przypadku Lokaty bezkarnej kwota maksymalna wynosi 20 000 zł. Pozostałe oferty ze wspomnianych miejsc dotyczą depozytów do 10 000 zł.

Czytaj dalej: Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Barbara

Tego typu ranking jest do niczego, te lokaty do 10 000 chcą tylko przyciągnąć klienta do banku. I tego typu lokaty to pseudolokaty.

! Odpowiedz
0 1 ~Adam

a nie lepiej zgarnąć 120zł w w promocji bankowej ? https://goo.gl/Sc9RTI

! Odpowiedz
0 3 ~polak2

zrób to a tamto a damy Ci łooooo a wpłać wypłatę ?a karta 3x 200-400 zł .a musisz być nowy czysty ?srata tata lepiej iść na browara ?

! Odpowiedz
2 2 ~peja

Lokaty bankowe są najbezpieczniejszą formą oszczędzania . Ich przewagą nad innymi produktami jest gwarancja zysku i praktycznie zerowe ryzyko utraty kapitału. Wystarczy niewielka ilość czasu na przeanalizowanie dostępnych na rynku ofert, by samodzielnie znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. Ważne, by nasze oszczędności pracowały, przynosząc odsetki. Dlatego nie warto trzymać pieniędzy na koncie osobistym, które najczęściej nie jest oprocentowane. Najlepszy wybór z tego co widziałem jest na http://kredytnaszybko.pl . Gdy wiemy już, jakie kwoty możemy przeznaczyć na lokaty i jaki mniej więcej horyzont czasowy nas interesuje, przeanalizujmy oferty różnych banków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~bankier

naganiacz dla banków , ciułaczy z których drą potem prowizje

! Odpowiedz
0 7 ~lokator

AUTOR TOTALNIE NIEREFORMOWALNY, ZA TAKIE ARTYKUŁY DO ZWOLNIENIA Z TEGO PORTALU,
ALBO DOC MU 80 ZŁ TYGODNIÓWKI
TO NIE BĘDZIE ROBIŁ Z LUDZI KPIN TAKIMI WYPOCINAMI

! Odpowiedz
0 12 ~księgowy

"do 10 tys." to nie jest żadna lokata, skoro bank zaznacza, że żadnej większej kwoty nie przyjmie. Normalna lokata polega na tym, że wpłacasz ile chcesz.

! Odpowiedz
0 11 ~rr

kiedyś już ktoś pisał, że zamiast zainwestować te 10 tys. zł w lokaty lepiej poszukać promocji w sieci handlowej na jakiś szybko zużywany przez siebie produkt i kupić go 10-50% taniej. Kupić go wbiedronce czy lidlu czy nawet hurtowni. Lepszy zysk w ciągu roku niż te lokaty :)

! Odpowiedz
2 22 ~Vodnik

Mam dziwne przeczucie, że portal ekonomiczny typu Bankier czytają ludzie o większych oszczędnościach niż 10 tys. zł. Taki ranking do niczego mi się nie przydaje. Sugeruję redakcji, jeśli nie zrezygnować z tej formy, to chociaż częściej dokładać ranking dla większych kwot, np. 100 tys.

! Odpowiedz
1 8 ~rr

ci z BANKIERA sądzą po sobie i pod siebie robią te rankingi więc nie oczekuj tu kwot 100 tys. zł bo ci takiej kwoty nie zobaczą przez całe życie

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl