Ranking lokat Bankier.pl 12M – marzec 2015

analityk Bankier.pl

Po marcowej obniżce stóp procentowych NBP banki obniżyły oprocentowanie lokat. Wciąż jednak można znaleźć depozyty roczne, które przynoszą zysk na poziomie 3 proc. Najlepsze przyniosą nawet 750 zł zysku.

Na początku marca Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę referencyjną Narodowego Banku Polskiego do 1,5 proc. Decyzja ta pociągnęła za sobą spadek oprocentowania lokat w bankach. Stopa referencyjna jest wskaźnikiem na podstawie, którego banki wyceniają swoje depozyty. Dlatego obecnie oprocentowanie lokat jest tak niskie. W większości banków zwykłe lokaty spadły do poziomu 1-2 proc., a od tego „zysku” potrącany jest jeszcze 19 proc. podatek.

Wciąż jednak można znaleźć lokaty, które przynoszą zysk na poziomie 3 proc. W najnowszym rankingu lokat przyjrzeliśmy się depozytom rocznym, które można zakładać bez dodatkowych warunków. To lokaty dostępne bez konieczności zakładania konta czy dopłacania nowych środków. Mogą z nich korzystać nie tylko nowi klienci, ale także dotychczasowi. Przygotowaliśmy zestawienie dla trzech kwot: 1000 zł, 10 000 zł i 30 000 zł. Jeśli jeden bank oferuje kilka dobrych lokat, do uwzględniliśmy tylko jedną – najlepszą.

Najlepsze lokaty 12M dla kwoty 1000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

1

Meritum Bank

Lokata internetowa

3,10%

25,16 zł

2

Getin Online

Lokata Wznosząca

3,00%

24,34 zł

Open Online

e-Lokata Wznosząca

3,00%

24,34 zł

3

BIZ Bank

Lokata BIZ WIBOR

2,85%

23,13 zł

BANK Smart

Smart Lokata WBIOR

2,85%

23,13 zł

4

Getin Bank

Lokata Wznosząca

2,80%

22,72 zł

Idea Bank

Lokata Stabilna

2,80%

22,72 zł

5

PlusBank

Lokata internetowa

2,50%

20,28 zł

Źródło: Bankier.pl

sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Najwyżej oprocentowanym depozytem rocznym, który można założyć bez dodatkowych warunków jest lokata oferowana przez Meritum Bank. Niewiele mniejszy zysk przyniosą Lokaty Wznoszące od Getin Online i Open Online. Na trzecim miejscu znajdują się lokaty BIZ Banku i Banku  Smart. Ich oprocentowanie jest zmienne i uzależnione do wskaźnika WIBOR.

Zobacz najlepsze lokaty 12M dla kwoty 10 000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~sinus

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank: 3,4% (125 dni)

! Odpowiedz
1 0 ~sinus

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank: 3,5% (125 dni)

! Odpowiedz
1 1 ~WlaczMyslenie

nigdy w rankingu nie będą się znajdować wszystkie banki lub inne firmy gdyż tego jest za dużo samych firm pożyczkowych jest bardzo dużo ale zapewne znacie kilka; poza tym open i getin ZAWSZE ma bliźniacze oferty dlaczego? bo to jest to samo nawet ta sama grupa dzwonisz na getin do doradcy a on może i w open założyć konto/lokatę itp

Większość artykułów jest bardzo pobieżna a wiele z nich sobie zaprzecza(jeden z artykułów zachwala jak wzrosła średnia krajowa a następny tego samego dnia twierdzi ze jesteśmy Meksykiem Europy pod względem zarobków)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 1 ~Gniewny1j

Miałem lokate w mbanku. Powiedziałem nigdy więcej! Podatek belki zżera Cię jak wirus, a żeby było śmiesznie przy wypłacie odsetek jeszcze naliczają sobie % i może się okazać że jeszcze dokładasz do całego interesu. Lokaty to złodziejstwo, bez "ryzyka".

! Odpowiedz
0 0 ~kio

ko smart
3,2 smart bank

! Odpowiedz
2 0 ~Jacek77

Toyota Bank 2,95% na 12 miesięcy, 3,1% na 18 miesięcy.

! Odpowiedz
8 4 ~piotrbaranowski

Przez najbliższe lata tylko nieruchomości i ich wynajem - komercyjne rzecz jasna - zwrot inwestycji w 10-12 lat.

! Odpowiedz
5 9 ~Term

Widzisz. Napisałeś o inwestycji na dłużej niż 3mc i od razu masz 3 minusy. Tutaj ludzie w 90% uważają, że najlepszą inwestycją są lokaty na 3-4mc. Każda inna inwestycja jest oszustwem a na dłuższy okres niż 12mc jeszcze złodziejstwem. Jak napiszesz, że tak zarabiasz to będziesz naganiaczem na nieruchomości. Ludzie na prawdę wierzą, że mamy deflację na poziomie -1,3%. Więc wydaje im się, że zarobek na lokacie mają 4,4%. Nie ogarniają nawet, że stopa inflacji liczy się w momencie zapadalności lokaty a nie założenia. Nie przetłumaczysz. Zaraz dostanę 5 minusów. Patrz jak pięknie :P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~qq

oprocentowanie lokat trzeba negocjowac bezposrednio z bankiem a nie klikac to co dostepne na stronie internetowej

! Odpowiedz
2 0 ~myślący

bgż optima 3% na 1 m-c ale, w polsce wszystko jest upolitycznione, nawet rankingi

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne