Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – grudzień 2016

redaktor Bankier.pl

W zaledwie trzech bankach można znaleźć konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie wynosi co najmniej 3,00 proc. w skali roku. Zainteresowani ofertą będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki. Posiadanie konta osobistego jest tylko jednym z kilku postawionych przez instytucje wymogów.

Banki nie są skłonne do znaczącego różnicowania stawek oprocentowania dla poszczególnych produktów ze względu na niskie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. Ulokowanie środków na najlepszym koncie oszczędnościowym pozwoli na osiągnięcie zysku w wysokości około 24 zł. Tyle samo można otrzymać, deponując zgromadzone oszczędności na najwyżej oprocentowanej lokacie miesięcznej. Stawka procentowa w wysokości 3,50 proc. w skali roku będzie jednak dostępna dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków, zarówno w przypadku rachunku oszczędnościowego, jak i wspominanej lokaty.

Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – grudzień 2016
Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – grudzień 2016 (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

W grudniowym rankingu przedstawiamy porównanie najlepszych kont oszczędnościowych dostępnych dla kwoty 10 000 zł. Podobnie jak przed miesiącem, pierwsze miejsce w zestawieniu ofert z dodatkowymi warunkami zajmuje Konto oszczędnościowe z oferty Orange Finanse, które jest oprocentowane na 3,50 proc. w skali roku. Założyć je można w ramach promocji, która została przedłużona do 2 lutego 2017 roku. Skorzystać z oferty mogą klienci Orange, którzy zdecydują się na założenie konta osobistego oraz dokonają płatności bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł. Z podwyższonego oprocentowania klient może się cieszyć przez 6 miesięcy, jednak objęty nim zostanie kapitał do 10 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

24,02 zł

oferta jest skierowana tylko do klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę, konieczne jest założenie ROR w Orange Finanse; aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie); wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; maks. 10 000 zł

2.

BOŚ Bank

EKOprofit (dla klientów 500+)

3,00%

20,59 zł

ROR z wpływami świadczenia 500+, aktywna karta debetowa, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, brak wypłat z konta oszczędnościowego. Dla klientów nie otrzymujących świadczenia 500+ oprocentowanie promocyjne wynosi 2,75%*

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk**

3,00%

20,46 zł

oferta dla nowych klientów otwierających konto osobiste; promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

3.

Idea Bank

Konto Zyskowne

2,80%

19,22 zł

dla posiadaczy Konta Idealnego, na które wpływa min. 1000 zł, aktywnie korzystających z karty wydanej do konta (transakcje bezgotówkowe min. 100 zł miesięcznie), stawka dla kwoty do 10 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe

2,70%

18,53 zł

dla posiadaczy Konta 360º w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 3 miesiące, do 100 000 zł

5.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

17,50 zł

dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

*Wymagane zagwarantowanie wpływu w wysokości min. 1000 zł/m-c, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, brak wypłat z konta oszczędnościowego w danym kwartale kalendarzowym okresu promocji.

**Rachunek z dzienną kapitalizacją odsetek.

Źródło: Bankier.pl, stan na 06.12.2016

Stawkę o 0,5 pp. niższą można znaleźć w BOŚ Banku oraz eurobanku. Oferta pierwszego z nich skierowana jest do beneficjentów programu rządowego „Rodzina 500 plus”, którzy wpływ ze świadczenia będą przekazywać na założone konto osobiste. Dodatkowo klient jest zobowiązany do zasilania konta oszczędnościowego EKOprofit kwotą min. 500 zł miesięcznie oraz do korzystania z karty debetowej. Odsetki trafią na konto, jeśli klient nie dokona wypłat gotówkowych oraz bezgotówkowych z konta w danym kwartale. Ci, którzy nie są objęci programem, ale zagwarantują wpływ miesięczny w wysokości 1000 zł, mogą liczyć na oprocentowanie wynoszące 2,75 proc. w skali roku.  

Oprocentowanie w wysokości 3,00 proc. w skali roku proponuje również eurobank na rachunku oszczędnościowym Ekstra Zysk, który jest dostępny dla osób posiadających status nowego klienta. Oprocentowanie promocyjne dotyczy wkładów do 30 000 zł i obowiązuje przez 3 miesiące od momentu otwarcia rachunku. Nie obędzie się jednak bez założenia jednego ze wskazanych kont osobistych – Prestige, Active lub Na co dzień.

Trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami zajmuje Konto Zyskowne od Idea Banku na 2,80 proc. w skali roku. Także i ono wymaga od klienta otwarcia ROR-u. Bank zastosuje podwyższone oprocentowanie, jeśli odnotuje na koncie osobistym wpływ w wysokości min. 1000 zł, a także zaksięguje dokonanie przez klienta transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę co najmniej 100 zł. Podana stawka dotyczy oszczędności wynoszących nie więcej niż 10 000 zł.

Czytaj dalej: Najlepsze rachunki oszczędnościowe bez dodatkowych warunków »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~Asia

Ciekawą promocję do 15 grudnia ma BZWBK, można zyskać 120zł i konto na 4% do 4 tys.
Więcej na: https://goo.gl/F6f1ow

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~Ld

A od kiedy to lokata służy do zarabiania?

! Odpowiedz
0 2 ~noo

od zawsze byla i bedzie do zarabiania a nie po to zeby nadzianych finasowac

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 6 ~weryk

jak im ludzie zaczna wybierac kase to sie ockna. Narazie leca na beszczela z tymi 2% ale jeszcze chwilunia.

! Odpowiedz
0 1 ~Bartek

Zgadzam sie z Frankiem. I moim zdaniem nbp lub bgk powinien zrobic lokate elektroniczna dla klientów indywidualnych na 2-2.5 procent i zmusic rynek do zmiany podejscia. Oczywiście potrzebne sa tez inne instrumenty takie zeby nbp nie konkurowal z ludzmi w zakresie ceny pozyczanego bankom pieniadza bo to prowadzi wlasnie do takiej sytuacji.

! Odpowiedz
1 8 ~Franek

To nie są lokaty, tylko taka "rybka" która ma przyciągnąć klientów do konkretnego banku.
Lokata 10 tys. zł, na której miesięcznie zarobimy 15 zł, to trudno nazwać lokatą, jest to specyficzna premia za przyjście do określonego banku. Lokata prawdziwa to co najmniej 25 tys. zł i więcej a tak naprawdę 100 tys. zł. Przy dzisiejszych stopach 100 tys. zł daje 120- 150 zł miesięcznie to" od biedy" można nazwać lokatą, ale takich lokat praktycznie nie ma!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl