REKLAMA

Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – listopad 2016

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz2016-11-04 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-11-04 06:00
Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – listopad 2016
Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – listopad 2016
fot. head-off / / YAY Foto

Najlepsze konta oszczędnościowe utrzymują od dłuższego czasu stawki oprocentowania wynoszące 3 proc. w skali roku. Oferowane są jednak wyłącznie dla klientów gotowych spełnić dodatkowe warunki. Często promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie zazwyczaj tylko w pierwszych miesiącach trwania umowy.

Większość promocyjnych rachunków oszczędnościowych skonstruowanych jest w taki sposób, aby związać klienta przynajmniej jeszcze jedną umową - dotyczącą prowadzenia tradycyjnego ROR-u. Pojawiają się też inne warunki, jak konieczność zapewnienia na tym rachunku określonych wpływów czy aktywnego korzystania z wydanej do konta karty debetowej. Jeżeli klient zdecyduje się spełnić wszystkie tego rodzaju wymogi banku, musi mieć na uwadze, że z wyższej stawki na koncie oszczędnościowym nie będzie mógł cieszyć się zbyt długo. W wielu ofertach obowiązywać one będą bowiem jedynie w pierwszych miesiącach trwania umowy.

W listopadowym rankingu kont oszczędnościowych Bankier.pl prezentujemy rachunki, które dla wpłaconej kwoty 10 000 zł przyniosą po miesiącu najwyższe odsetki. Zestawienie podzielono na dwa warianty – w pierwszej tabeli znalazły się oferty wymagające spełnienia dodatkowych warunków, w drugiej – konta pozbawione takich obostrzeń.

Liderem zestawienia najlepszych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami pozostaje od dłuższego czasu Orange Finanse. W ramach trwającej promocji można tu uzyskać 3,50 proc. w skali roku, które będzie obowiązywać do kwoty 10 000 zł i jedynie przez pierwsze 6 miesięcy. Oferta ta kierowana jest wyłącznie do klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne, którzy założą tradycyjny ROR w Orange Finanse i będą aktywnie korzystać z wydanej do niego karty debetowej.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł 

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

23,10 zł

oferta jest skierowana tylko do klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne, konieczne jest założenie ROR w Orange Finanse; aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie); wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; maks. 10 000 zł

2.

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

3,00%

19,91 zł

oferta dla nowych klientów otwierających konto osobiste; promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

BOŚ Bank

EKOprofit (dla klientów 500+)

3,00%

19,91 zł

ROR z wpływami świadczenia 500+, aktywna karta debetowa, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, brak wypłat z konta oszczędnościowego. Dla klientów nie otrzymujących świadczenia 500+ oprocentowanie promocyjne wynosi 2,75%*

3.

Idea Bank

Konto Zyskowne

2,80%

18,58 zł

dla posiadaczy Konta Idealnego, na które wpływa min. 1000 zł, aktywne korzystających z karty wydanej do konta (transakcje bezgotówkowe min. 100 zł miesięcznie), stawka dla kwoty do 10 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe

2,70%

17,92 zł

dla posiadaczy Konta 360º w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 3 miesiące, do 100 000 zł

5.

Deutsche Bank Polska

Db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

16,92 zł

dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

*wymagane zagwarantowanie wpływu w wysokości min. 1000 zł/m-c, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, brak wypłat z konta oszczędnościowego w danym kwartale kalendarzowym okresu promocji

Źródło: Bankier.pl, stan na 03.11.2016

Drugie miejsce zestawienia należy do dwóch ofert, na których można uzyskać stawkę 3 proc. w skali roku. Mowa o propozycjach eurobanku i BOŚ Banku. Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk eurobanku ze stawką 3 proc. to oferta kierowana do nowych klientów otwierających jedno z kont osobistych (pakiet PrestigeActive lub Classic). Podane oprocentowanie będzie naliczane wyłącznie przez pierwsze 3 miesiące dla środków do 30 000 zł. Nadwyżka powyżej tej kwoty będzie oprocentowana stawką 2 proc.

Z kolei na rachunku EKOprofit BOŚ Banku wspomniane 3 proc. mogą uzyskać wyłącznie klienci, którzy posiadają tam rachunek z wpływami świadczenia z programu „Rodzina 500 plus”, aktywną kartę debetową, a na konto oszczędnościowe przelewać będą min. 500 zł miesięcznie. Jest jeszcze jeden warunek – wyższe oprocentowanie będzie przyznane osobom, które w danym kwartale nie dokonały wypłat gotówkowych lub bezgotówkowych z rachunku oszczędnościowego. Dla klientów nie otrzymujących świadczenia 500+, ale na których konto osobiste wpływa min. 1000 zł miesięcznie, oprocentowanie promocyjne wynosi 2,75 proc. w skali roku.

Podium zestawienia najlepszych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami zamyka oferta Idea Banku. Na 2,80 proc. na oszczędnościowym Koncie Zyskownym mogą liczyć klienci posiadający tam również konto osobiste (na które miesięcznie wpływa min. 1000 zł) i aktywnie korzystający z wydanej do tego konta karty debetowej. Wskazana stawka obowiązuje jednak tylko dla kwoty do 10 000 zł.

Czytaj dalej: Najlepsze rachunki oszczędnościowe bez dodatkowych warunków »

Najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy bez dodatkowych warunków ma obecnie stawkę wynoszącą nieco ponad 2 proc. w skali roku.

Najlepszą ofertą rachunku oszczędnościowego bez dodatkowych warunków wciąż może pochwalić się Toyota Bank. Oprocentowanie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego (gwarantowane do 31.12.2016 r.) dla kwoty do 100 000 zł wynosi 2,21 proc. w skali roku. Choć oferta jest dostępna bezwarunkowo, pojawia się dość wysoka miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosząca 30 zł. Bank zwraca ją klientowi, jeśli ten nie dokona w danym miesiącu wypłaty oszczędności.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł 

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,21%

14,66 zł

2.

BOŚ Bank

EKOprofit

1,75%

11,61 zł

3.

BGŻ Optima

Konto BGŻ Optima

1,50%

9,96 zł

Raiffeisen Polbank

Konto Wymarzony Cel

1,50%

9,96 zł

4.

PlusBank

Konto oszczędnościowe

1,20%

7,97 zł

5.

Bank Zachodni WBK

Konto oszczędnościowe VIP

1,01%

6,70 zł

Źródło: Bankier.pl, stan na 03.11.2016

TOP 5 rachunków oszczędnościowych bez dodatkowych warunków pozostaje od dłuższego czasu bez większych zmian. Drugie miejsce zajmuje nadal oferta EKOprofit, czyli konto oszczędnościowe BOŚ Banku, które w podstawowym wariancie oprocentowane jest na 1,75 proc. w skali roku. Podium zamykają natomiast oferty kont oszczędnościowych BGŻOptima i Raiffeisen Polbanku, których podstawowe oprocentowanie wynosi 1,50 proc. w skali roku.

Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych rachunków oszczędnościowych dostępnych bez konieczności zakładania konta osobistego czy spełniania innych warunków w listopadzie wynosi 1,53 proc. w skali roku.

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~plebs
przynosic swoje zalosne oszczednosci, dojne goje
WYJATKOWA okazja na 1,5%
:)
~czytelnik
Mało rzetelna druga część artykułu. Jeśli pisze Pani o promocyjnych okresach z podwyższonym oprocentowaniem w pierwszej części, to należałoby podobnie podejść i w drugiej. Np. BGŻOptima ma cykliczne promocje konta oszczędnościowego na nowe środki – obecnie 2,3% .
Oczywiście można i w drugą stronę i rozpisać jakie będzie oprocentowanie
Mało rzetelna druga część artykułu. Jeśli pisze Pani o promocyjnych okresach z podwyższonym oprocentowaniem w pierwszej części, to należałoby podobnie podejść i w drugiej. Np. BGŻOptima ma cykliczne promocje konta oszczędnościowego na nowe środki – obecnie 2,3% .
Oczywiście można i w drugą stronę i rozpisać jakie będzie oprocentowanie środków po zakończeniu okresów promocyjnych.
~klient
a ilez monzna byc pierwszym klientem
~boby
1-roczny zwrot 17,86% ???
Złoto http://pl.investing.com/commodities/gold

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki