Ranking lokat Bankier.pl 1M – grudzień 2016

redaktor Bankier.pl

Obecne stawki stóp procentowych nie zachęcają banków do podnoszenia oprocentowania na lokatach. Zdeponowany na miesiąc kapitał w wysokości 10 000 zł zostanie objęty stawką w wysokości co najwyżej 3,50 proc. w skali roku i wypracuje około 24 zł odsetek. Takie oprocentowanie będzie jednak dostępne wyłącznie dla klientów, którzy mogą lub zdecydują się spełnić dodatkowe warunki.

W pierwszym tygodniu grudnia redakcja Bankier.pl przygotowała dla czytelników ranking lokat na okres jednego miesiąca na kwotę 10 000 zł. Tradycyjnie zachowano podział na lokaty wymagające od klienta spełnienia dodatkowych warunków oraz na takie, które są dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Ranking lokat Bankier.pl 1M – grudzień 2016
Ranking lokat Bankier.pl 1M – grudzień 2016 (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Czytelnicy, którzy liczyli na wzrost oprocentowania na lokatach zakładanych na okres jednego miesiąca, muszą uzbroić się w cierpliwość. Grudzień to kolejny miesiąc, który nie przynosi ze sobą korzystnych dla klientów zmian. Podobnie jak w listopadzie, najlepsze lokaty terminowe na okres miesiąca proponują oprocentowanie w wysokości 3,50 proc. w skali roku i są to oferty dla nowych klientów lub posiadaczy konta osobistego w banku.

Zmiany ominęły także depozyty bez dodatkowych warunków. W najlepszym razie można na nich uzyskać 2,00 proc. w skali roku, czyli tyle, ile oferował lider rankingu z poprzedniego miesiąca.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

24,02 zł

tylko dla nowych klientów

eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

24,02 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

2.

PKO Bank Polski

Lokata w IKO

2,00%

13,73 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

3.

Nest Bank

Nest Lokata

1,50%

10,29 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,50%

10,29 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

4.

Volkswagen Bank Polska

Lokata Plus

1,35%

9,26 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Credit Agricole

Lokata Mobilna

1,10%

7,54 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.12.2016 r.

Niezmiennie od września br. pierwsze miejsce w zestawieniu lokat jednomiesięcznych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami zajmują ex aequo Idea Bank (Lokata Happy) oraz eurobank (Lokata LOGujesz-LOKujesz). Oba banki za przekazanie swoich oszczędności proponują oprocentowanie w wysokości 3,50 proc. w skali roku. Z oferty Idea Banku skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci, z kolei lokata w eurobanku wymaga posiadania rachunku bankowego oraz korzystania z aplikacji mobilnej. W przypadku drugiej z nich liczy się również czas – oferta wygasa po 7 dniach od aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu.

Pozostałe lokaty w rankingu odznaczają się znacznie niższymi stawkami. Drugą pozycję zestawienia zajmuje PKO Bank Polski z oprocentowaniem 2,00 proc. w skali roku. Jest to lokata, którą można otworzyć wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej IKO.

Pierwszą trójkę zamykają depozyty oprocentowane na 1,50 proc. Taką stawkę można otrzymać w Nest Banku (Nest Lokata) oraz PlusBanku (Lokata zakładana przez plusbank24). Skorzystanie z obu ofert będzie możliwe po założeniu konta w banku.

Czytaj dalej: Najlepsze lokaty miesięczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~UK

śmieszne te kwoty czyli jak mam 1 mln zł to zarobię 2400 zł/m-c minus podatek
bez komentarza

! Odpowiedz
1 3 ~wiem_bo_mam

Jeśli już ktoś decyduje się na taką analizę, to oczekiwałbym rzetelnych informacji. Nie znam wszystkich ofert, jednak w CA można znaleźć lokatę miesięczną, mobilną, z dodatkowymi wymaganiami (tak jak jest przedstawione powyżej) o oprocentowaniu wyższym niż to przypisane w tabelce do Credit Agricole.

! Odpowiedz
1 1 ~demobil

"lokata mobilna" to nie lokata, tylko naganianie na usługi mobilne

! Odpowiedz
2 7 ~ehh

kolejny tekst bez sensu bo nowym klientem nie da się byc zbyt często. róbcie zestawienia bez jakichkolwiek ograniczeń bo tylko one mają sens i pokazują prawdziwy obraz lokat i ich oprocentowania

! Odpowiedz
0 0 ~Olina

A ja nie uważam, że bez sensu. Dlaczego mam nie skorzystać z oferty dla nowych klientów skoro jest korzystna? Przecież Happy to jedna z lepszych na rynku.

! Odpowiedz
0 6 ~Eryk

Tużto lichwiarskie odsetki

! Odpowiedz
5 3 ~Adam

A inne ciekawe lokaty znajdziesz na:
https://goo.gl/nm50zQ

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne