REKLAMA

Kolejny bank oferuje 10 proc. Tym razem na koncie oszczędnościowym

Monika Dekrewicz2023-06-06 08:25analityk Bankier.pl
publikacja
2023-06-06 08:25

Polujący na najwyższą stawkę na rynku mają teraz wybór, 10 proc. w skali roku oferuje bowiem kolejny bank. Tym razem mowa o mniejszym graczu i koncie oszczędnościowym, a nie lokacie terminowej.

Kolejny bank oferuje 10 proc. Tym razem na koncie oszczędnościowym
Kolejny bank oferuje 10 proc. Tym razem na koncie oszczędnościowym
fot. Anna Stasia / / Shutterstock

10 proc. w skali roku to najnowsza propozycja Raiffeisen Digital Banku – instytucji, która niewiele wcześniej niż dwa miesiące temu wprowadziła do oferty konta osobiste dla klientów indywidualnych. Możną ją otrzymać, decydując się na Konto oszczędnościowe Start.

Sama stawka składa się na oprocentowanie standardowe, które wynosi 3,50 proc. w skali roku i oprocentowanie premiowe, które w promocyjnym okresie wynosi 6,50 proc. w skali roku. Podane oprocentowanie obejmuje oszczędności poniżej limitu kwotowego wyznaczonego przez bank na 30 000 zł.

Reklama

Otwarcie konta oszczędnościowego w Raiffeisen Digital Banku wiąże się z koniecznością założenia konta osobistego. Dodatkowym ograniczeniem poza wymogiem posiadania ROR i wyznaczoną kwotą maksymalną jest okres obowiązywania lepszej stawki. Będzie się ona naliczała do 29 września br. Samo Konto oszczędnościowe Start to produkt, który dostępny jest do 30 kwietnia 2025 r. Bank podkreśla, że może przedłużyć ten okres o kolejne 2 lata. Środki wpłacone do Raiifeisen Digital Bank są objęte ochroną Österreichische Raiffeisen Sicherungseinrichtung eGen, czyli austriackim odpowiednikiem BFG. Środki są chronione do równowartości 100 000 EUR na klienta.

Raiffeisen Digital Bank to kolejny bank, który oferuje 10 proc. w skali roku na produkcie oszczędnościowym. Przed kilkoma dniami ze swoją ofertą wyszedł PKO Bank Polski, który tyle proponuje na lokacie terminowej dla posiadaczy konta osobistego.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (12)

dodaj komentarz
friedens
Za niska suma dla osoby dobrze zarabiającej, a dla emeryta bank internetowy nie istnieje, bo strach przed siecią. Oferta dla nikogo.
brawo_patrowicz
Mariusz Patrowicz oszdzędza bo warto
polishgirl_89
Przy obecnej inflacji mamy się cieszyć bo banki oferują nam 10% lokaty? To jakiś żart…
bha
Cóż... Bez wieloletniego wygodnego niestety wielu na rynku krótkowidztwa. Zwykłe konta milionów osób od dekad już powinny być jakoś oprocentowane. A nie w białych rękawiczkach gry pozorów system obraca dziesiątkami, setkami miliardów zł co m-c, latami przecież pieniędzmi swoich stałych klientów praktycznie za FREE!!!. Cóż.......Cóż... Bez wieloletniego wygodnego niestety wielu na rynku krótkowidztwa. Zwykłe konta milionów osób od dekad już powinny być jakoś oprocentowane. A nie w białych rękawiczkach gry pozorów system obraca dziesiątkami, setkami miliardów zł co m-c, latami przecież pieniędzmi swoich stałych klientów praktycznie za FREE!!!. Cóż....... Przecież to raczej takie zwykłe jest żerowanie latami na pieniądzach swoich klientów. Cóż..... A konta oszczędnościowe, lokaty terminowe itd. oczywiście w zdrowym systemie powinny one tylko raczej dodatkowo motywować i mobilizować ludzi, stałych już swoich nie mało w sakali kraju klientów do ich jeszcze większego oszczędzania. Ps. Dodatkowo!. Brak więcej słów
chudy_january
mieszka taki biedak w blokach w Radomiu
napisał jakieś książeczki
i zalewa spamem forum bankiera
licząc na leszczy którzy mu zapłacą...:)
zoomek
Ludzie - odp się od Radomia! Poza Warszawką też jest zycie. Swoją drogą skąd wiesz czy nie napisał jej w Wilanowie? Taki Radom celowo był niszczony przez komunę po protestach w Radomiu. To samo z kpinami z Wąchocka - SBecja to wymyślała bo to bardzo patriotyczne okolice.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
chudy_january
wyjątkowo obrzydliwy spam Borowiaka
na swą książeczkę...:)))
przedsiebiorca30
Gratuluję. Dawno nie widziałem jakiegoś sensownego komentarza który przedstawia prawdę która nie jest przyjemna, bo wymagająca. Ci co nie chcą myśleć i oczekują że ktoś coś za nich zrobi, zawsze będą mieli źle, ale zawsze też znajdą fałszywych zbawców, którzy im powiedzą kogo to wina i fałszywie "udowodnią" im że oni zrobią Gratuluję. Dawno nie widziałem jakiegoś sensownego komentarza który przedstawia prawdę która nie jest przyjemna, bo wymagająca. Ci co nie chcą myśleć i oczekują że ktoś coś za nich zrobi, zawsze będą mieli źle, ale zawsze też znajdą fałszywych zbawców, którzy im powiedzą kogo to wina i fałszywie "udowodnią" im że oni zrobią to dla nich i za nich lepiej.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki