REKLAMA

Ten bank kiedyś wyszedł z Polski. Dziś znów oferuje konto za 0 złotych

Wojciech Boczoń2023-03-27 08:14analityk Bankier.pl
publikacja
2023-03-27 08:14

Pierwsi klienci dostali już zaproszenie do założenia konta osobistego w Raiffeisen Digital Bank. Konto jest w pełni cyfrowe i można je obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej. Do rachunku wydawana jest wirtualna karta Visa, którą można podpiąć do Google Pay (a wkrótce Apple Pay).

Grupa Raiffeisen wraca na polski rynek z kontami osobistymi. Tym razem pod marką Raiffeisen Digital Bank, która należy do Raiffeisen Centrobank. Marka pojawiła się na naszym rynku w 2021 roku, początkowo oferując jedynie kredyty gotówkowe w aplikacji. Teraz pierwsi klienci mogą założyć darmowe konto. Ponieważ dostałem zaproszenie do uruchomienia rachunku, skorzystałem z tej opcji i otworzyłem ROR. Na razie konta są dostępne dla posiadaczy telefonów z systemem Android.

Bankier.pl

Cały proces zakładania rachunku jest w pełni cyfrowy i odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej. Bank nie oferuje bankowości internetowej, więc apka jest podstawowym kanałem obsługi finansów. Aby założyć rachunek wystarczy przygotować dowód osobisty i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez program. Konieczne będzie wykonanie zdjęcia obu stron dokumentu i zeskanowanie twarzy aparatem wbudowanym w smartfona. Potem trzeba jeszcze uzupełnić podstawowe dane o miejscu zamieszkania i dochodach, a następnie podpisać SMS-em umowę. Konto jest dostępne po kilku chwilach.

Reklama

Rachunek ma polski numer IBAN. Prowadzony jest przez PKO Bank Polski. Do rachunku wydawana jest wirtualna karta Visa, którą można podpiąć do Google Pay. Bank – przynajmniej na razie – nie wydaje fizycznych kart. Po udostępnieniu oferty na system iOS karty będzie można podpiąć także do Apple Pay.

Podstawowe parametry ROR-u:

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
  • Otwarcie konta osobistego: 0 zł
  • Prowadzenie konta osobistego: 0 zł
  • Wirtualna karta debetowa Visa Gold: 0 zł
  • Opłaty za krajowe przelewy: 0 zł
  • Wypłaty z bankomatów z funkcją zbliżeniową w kraju i za granicą: 0 zł

Z konta można zatem korzystać bezpłatnie. Sama aplikacja jest dość prosta. Po zalogowaniu na pulpit otrzymujemy podgląd ostatnio wykonanych transakcji. Centralną część ekranu zajmuje karta płatnicza – po kliknięciu na jej wizerunek pojawiają się szczegóły. Z poziomu aplikacji Raiffeisena można podpiąć kartą od razu do Google Pay. Na dole ekranu jest pięć ikonek: Rachunki, Pożyczka, Przelewy, Pomoc i Profil. I to w zasadzie na razie tyle.

Przypomnijmy, że grupa Raiffeisen była już obecna na polskim rynku z ofertą kont osobistych. Początkowo działał jako Raiffeisen Bank, a od 2013 roku jako Raiffeisen Polbank. W 2018 roku podstawową działalność banku przejął BGŻ BNP Paribas, a pozostałe aktywa (m.in. walutowe kredyty hipoteczne) zostały w spółce Raiffeisen Bank Polska.

Raiffeisen nie jest jedynym bankiem, który wrócił na polski rynek z ofertą kont osobistych. Niedawno rachunki dla klientów indywidualnych ponownie wprowadził Volkswagen Bank. Proponuje m.in. darmowe konto e-direct.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (23)

dodaj komentarz
dawid_gmyrek
Pytanie: czy ten tekst to płatny lans?
bangladesznadwisla
jeden z gorszych banków na świecie. klientów w Polsce bardzo źle traktował
dawid_gmyrek
Na dodatek ichnią bankowość internetowa była jeszcze bardziej zacofana niż w Pocztowym!
kch002
Jak nie oferuje depozytow na sensownym poziomie, to szkoda sie nim zajmowac. Juz jeden "kulawy" Aion przyszedl, zeby zgarniac oplate za prowadzenie a oferta depozytowa jak u cienkiego bolka.
maxykaz
Wyszedł z Polski aby nie płacic haraczy na BFG i innych podatków ktorymi PIS gnębi przedsiębiorców. Ciekawe z ktorego europejskiego kraju prowadzi działalność. Po nacjonalizacji polskiego sektora bankowego , działające tu banki muszą solidarnie być dojone przez rząd.
langdon25
Raifffeisen to Ruski bank !!!

Trzymać się z dala od tego pomiotu Putina.
unified_observer
a rzeczywiscie, preżnie rozwija się w rosji
dawid_gmyrek
Znafco, Raiffeisen to austriacki bank, którego działalność podstawową w październiku 2018 r. przejął BNP Paribas Pologne.
dawid_gmyrek
Niecierpliwie czekam na wolską premierę Privat Banku Kołomojskiego :)
emerytpl
Topią się to szukają pieniędzy w Polsce. Wszystko aby utrzymać piramidę finansową.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki