REKLAMA

PKO BP walczy o deponentów. Proponuje 10% na lokacie terminowej nie tylko nowym klientom

Monika Dekrewicz2023-06-01 10:37analityk Bankier.pl
publikacja
2023-06-01 10:37

Nowa tabela oprocentowania PKO Banku Polskiego przyniosła kilka nowości. Najważniejsza z nich dotyczy nowej lokaty terminowej. Spełniając warunki dodatkowe oferty, można zyskać do 10 proc. w skali roku na półrocznym depozycie.

PKO BP walczy o deponentów. Proponuje 10% na lokacie terminowej nie tylko nowym klientom
PKO BP walczy o deponentów. Proponuje 10% na lokacie terminowej nie tylko nowym klientom
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

PKO Bank Polski zrobił zwolennikom oszczędzania prezent na Dzień Dziecka. 1 czerwca 2023 r. pojawiła się na stronie internetowej banku nowa tabela oprocentowania. Wśród niej można znaleźć informacje na temat nowej lokaty terminowej – Lokaty urodzinowej IKO.

Lokata Urodzinowa IKO to oferta dostępna dla posiadaczy konta osobistego w PKO Banku Polskim wyłącznie w aplikacji mobilnej IKO. Można ją założyć na 6 miesięcy i wpłacić od 1000 zł do 50 000 zł. Aktywna może być tylko jedna lokata. Depozyt nie jest odnawialny.

Reklama

Lokata Urodzinowa IKO ma dwie stawki – która będzie obowiązywała zależy od klienta. 5 proc. w skali roku to oprocentowanie, obejmujące oszczędności klienta, który nie zrealizuje żadnych dodatkowych warunków. 10 proc. w skali roku będzie obowiązywało, jeśli klient spełni co najmniej jeden z wymogów wymienionych poniżej:

  • zakup w aplikacji IKO jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI – otwarcie nowego rejestru albo zakup funduszy inwestycyjnych PKO TFI, jeżeli klient już je ma albo
  • zakup w aplikacji IKO nowego dowolnego ubezpieczenia PKO Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. (nie dotyczy odnowień) albo
  • ustanowienie w aplikacji IKO dowolnego zlecenia stałego.

To nie koniec zmian w zakresie depozytów w PKO Banku Polskim. Bank obniżył stawkę na Lokacie na nowe środki na 3 miesiące. Wcześniej obowiązywało oprocentowanie w wysokości 7 proc. rocznie. Od 1 czerwca br. jest to 6 proc. w skali roku. Co więcej, z oferty banku zniknęła Lokata na dzień dobry dla nowych klientów. Można było na niej otrzymać 8 proc. rocznie na kwartał, o ile było się nowym klientem, który skusił się na konto osobiste z oferty banku.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (20)

dodaj komentarz
osiemgwiazd
Artykuł, a szczególnie tytuł wprowadza czytelników w błąd. Jak PKO BP walczy o klientów, skoro dziś ten bank obniżył i to drastycznie limity kwotowe oraz oprocentowanie oszczędności? A do tego doszła lista nowych warunków do spełnienia. Nie wystarczy już, że ma się nowe środki. Może chcą napędzać klientów na obligacje skarbu państwa,Artykuł, a szczególnie tytuł wprowadza czytelników w błąd. Jak PKO BP walczy o klientów, skoro dziś ten bank obniżył i to drastycznie limity kwotowe oraz oprocentowanie oszczędności? A do tego doszła lista nowych warunków do spełnienia. Nie wystarczy już, że ma się nowe środki. Może chcą napędzać klientów na obligacje skarbu państwa, które nie schodzą? Na tym polega ta walka?
nasch_tschalnik
Wszystkie lokaty bez ograniczeń kwotowych uległy drastycznemu obniżeniu ich oprocentowania, a w ich miejsce pojawiła się tylko ta mobilna do 50 tys. PLN z kilkoma, męczącymi warunkami. To nie jest walka o klientów, lecz ich pozbywanie się. Mają za dużo gotówki?
mknowak
Spokojnie klinci pokrzyczą ale banku nie zmienią a kilku nowych może się uda złapać. Widać mało wiesz o mentalności polskich klientów i nie tylko polskich...
nasch_tschalnik odpowiada mknowak
Pewnie masz rację. Ale ją do klientów i nawet do banku nic nie mam. Nie podoba mi się tytuł artykułu, który nazywa walką o klienta zachowania, które temu terminowi zaprzeczają. Walka o klienta banku polega IMHO na lepszych warunkach dla oszczędzających i kredytobiorców. A tu tego nie ma.
luckyrich
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są w porządku względem klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę. Ludziom brakuje edukacji finansowej, która jest niezbędna żeby nie wpakować się w kłopoty. Bankierom i rządzącym zależy na utrzymywaniu ludzi w finansowej ciemnocie. Mogą nas trzymać za p...k Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są w porządku względem klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę. Ludziom brakuje edukacji finansowej, która jest niezbędna żeby nie wpakować się w kłopoty. Bankierom i rządzącym zależy na utrzymywaniu ludzi w finansowej ciemnocie. Mogą nas trzymać za p...k ratami, plusami i ulgami. Czytaliście ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potrzebna? Można się dowiedzieć jak unikać pułapek zadłużenia, jak zarządzać pieniędzmi, uniezależnić się finansowo, zbudować majątek przez inwestycje w nieruchomości, mieć co miesiąc dochody.
peluquero
Najważniejsze informacje
"wyłącznie w aplikacji mobilnej IKO" - wiadomo co chcemy osiągnąć, promocja apki w przede dniu wprowadzenia cyfrowej waluty, dostęp do danych i lokalizacji
- 6 miesięcy i wpłacić od 1000 zł do 50 000 zł - powyżej 50k bank na ten promocji czasowej by zbyt dużo stracił z zysków, bo jednocześnie
Najważniejsze informacje
"wyłącznie w aplikacji mobilnej IKO" - wiadomo co chcemy osiągnąć, promocja apki w przede dniu wprowadzenia cyfrowej waluty, dostęp do danych i lokalizacji
- 6 miesięcy i wpłacić od 1000 zł do 50 000 zł - powyżej 50k bank na ten promocji czasowej by zbyt dużo stracił z zysków, bo jednocześnie mamy "aktywna może być tylko jedna lokata" czyli patrz powyżej oraz "Depozyt nie jest odnawialny" z tego samego powodu
marcin19801980
I do tego jeden z warunków musi być spełniony inaczej nie 10 a 5 %, albo stałe zlecenie zalozyc, albo kupic u nich ubezpieczenie albo nabyć fundusz.

Artykuł niepełny i nieprawdziwy.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
daniel_1
raczej walczy o biedotę, która na wszystko się zgodzi.
andregru
Od 2017 roku nic tylko okradanie oszczędzających w bankach . Jeszcze złodziejski podatek Belki który gdy był w 2002 roku wprowadzany można było zrozumieć https://www.sii.org.pl/static/img/014998/cpi1.png

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki