REKLAMA

Przejęto konto premiera Australii w mediach społecznościowych

2022-01-24 00:43
publikacja
2022-01-24 00:43
Przejęto konto premiera Australii w mediach społecznościowych
Przejęto konto premiera Australii w mediach społecznościowych
fot. Marcos Brindicci / / FORUM

The Daily Telegraph poinformował w poniedziałek, że konto australijskiego premiera Scotta Morrisona na należącej do Chin platformie mediów społecznościowych WeChat zostało przejęte i zmieniono jego nazwę.

Jak informuje dziennik 76 000 obserwatorów WeChat Morrisona zostało powiadomionych na początku stycznia, że jego strona została zmieniona na „Australijsko-chińskie nowe życie”. Ta zmiana została dokonana bez wiedzy rządu, alarmuje The Daily Telegraph

W poniedziałek biuro Morrisona odmówiło komentarza na ten temat.

Przewodniczący Wspólnej Komisji Parlamentarnej ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa James Paterson oskarżył Komunistyczną Partię Chin o cenzurowanie premiera w wyborach, które mają się odbyć w maju.

Paterson, który jest członkiem konserwatywnej Partii Liberalnej Morrisona, wezwał do bojkotu platformy, której właścicielem jest chiński gigant technologiczny Tencent.

„To, co zrobił chiński rząd, zamykając australijskie konto, to zagraniczna ingerencja w australijską demokrację w roku wyborczym” – powiedział Paterson w Sydney Radio w 2GB.„Żaden polityk nie powinien być na WeChat i legitymizować cenzury” – dodał Paterson.Jego zdaniem chodzi o to, że ponad milion Australijczyków z Chin, którzy korzystają z platformy, nie ma dostępu do wiadomości od premiera, ale wciąż widzi krytykę rządu ze strony lidera opozycji Anthony'ego Albanese'a.

Deputowany Partii Liberalnej i były dyplomata Dave Sharma powiedział, że ingerencja została prawdopodobnie usankcjonowana przez chiński rząd.

Sharma powiedział, że podczas gdy Morrison używał WeChat do łączenia się z australijską chińską diasporą, platforma była kontrolowana przez Komunistyczną Partię Chin.

„Najprawdopodobniej było to usankcjonowane przez państwo i pokazuje stosunek Pekinu do wolności słowa”, powiedział Sharma telewizji Sky News.

Morrison ma złe stosunki z Chinami, odkąd zastąpił Malcolma Turnbulla na stanowisku premiera w 2018 roku.Chińczycy krytycznie odnoszą się do ogłoszonego we wrześniu nowego partnerstwa Australii z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, w ramach którego Australia otrzyma okręty podwodne o napędzie atomowym, pisze The Daily Telegraph. (PAP)

wr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (1)

dodaj komentarz
iandrew
A jak Trumpowi Facebook zamknął konto, to czy też krzyczeli tak głośno o cenzurze?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki