Protest rolników w Warszawie – rozmowy w ministerstwie zerwane

Zgodnie z zapowiedziami Sławomira Izdebskiego, w środę około godz. 14 rolnicy pojawili się przed Ministerstwem Rolnictwa, w oczekiwaniu na wynik negocjacji z ministrem Sawickim. Szef OPZZ właśnie je zerwał.

Protest rolników w Warszawie – rozmowy w ministerstwie zerwane

Start odtwarzacza ...

Manifestacja pod Ministerstwem Rolnictwa miała zakończyć się o godz. 16. Rolnicy zapowiadają jednak, że zostaną w Warszawie tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja. Nie zamierzają wracać na tarczy, stawiają twarde żądania szefowi resortu. - Chcemy rekompensat dla producentów bydła, których dotknęło rosyjskie embargo i wsparcia dla poszkodowanych przez nieszczęsne dziki. Sytuacja rolników żyjących z produkcji mleka i hodowli trzody chlewnej jest dramatyczna - apelowali rolnicy z woj.pomorskiego i łódzkiego.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~aadad

Popieram strajk, trzeba pokazac tym rzadzacym ze nie jestesmi jak te owieczki ktore robia wszystko co zechca... Brawo Rolnicy!

! Odpowiedz
6 5 ~bankowiec

Tak sobie patrzę na ten przejazd i nowoczesne ciągniki i się zastanawiem, gdzie ta bieda u tych rolników? Przecież to był pokaz nowoczesnych technologii w rolnictwie.

! Odpowiedz
1 5 ~GRZ

Te "nowoczesne technologie" zostały zakupione za kredyty długoterminowe to wieloletnia inwestycja!! Muszą mieć "nowoczesne ciągniki" aby nie być 100 lat za murzynami i aby w miarę dobrze prosperować na roli!!!

! Odpowiedz
3 1 ~bankowiec odpowiada ~GRZ

Pracuję w banku i mam okazję obsługiwać "biednych rolników", więc nie pisz mi, że ich nie stać. Widzę, jakimi pieniędzmi obracają. I nie są to środki na przeżycie tylko wpłacają na lokaty. Oczywiście, masz rację oni też muszą się rozwijać, ale znowu ciężko nie mają, a przynajmniej nie na tyle, by protestować. A ciągniki za dopłaty powinny pracować, a nie protestować.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~grz odpowiada ~bankowiec

Tak się składa, że również pracuje w banku i widzę jakie rolnicy mają niejednokrotnie problemy ze spłatą kredytu za zakupiony ciągnik, gdy ceny żywca, mleka i płodów rolnych spadną. tak obracają ładnymi kwotami, ale zobacz też jakie ponoszą koszty tzn. pasze, olej, ITD!!! Dostaną dopłaty i od razu opłacają faktury (zaległe czasami).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~Kasandra

Tak trzymać Rolnicy prawdziwi Polacy są z Wami ! Przepędzcie ta rządową bandę !!!!

! Odpowiedz
4 9 ~korina

Bardzo dobrze robią, że protestują rolnicy. Ciężko pracują i z tej pracy powinni mieć dochód taki, żeby mogli godnie żyć, tak jak rolnicy w innych krajach UE. Kiedy wchodziliśmy do UE, to rządzący obiecywali złote góry, a teraz doprowadzają ludzi do rozpaczy i nędzy. Tak samo górnicy mają rację. Rząd powinien tak rządzić, aby ludzie pracowici mogli godnie żyć ze swojej pracy, a nasz rząd wpakował nas w bagno, a teraz umywa ręce od wszystkiego. I jeszcze strzelają do ludzi na Śląsku. Aleśmy się doczekali, od nowa strzelają do ludzi. Złodzieje po prostu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil