REKLAMA
WAŻNE

Prezes GetBacku z wizytą w CBA

2019-12-17 07:16
publikacja
2019-12-17 07:16

Prezes GetBacku Konrad K. tuż przed wybuchem afery sam odwiedził służby specjalne - był z wizytą w CBA - podaje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Według źródeł DGP nie chodziło o podjęcie współpracy - K. szukał bezpieczeństwa, bo grunt palił mu się pod nogami.

Dziennik przypomniał, że b. prezes od prawie półtora roku przebywa w areszcie. "Mógł się wymknąć organom ścigania, bo kilka tygodni po wybuchu afery wyleciał do Izraela. Wrócił w połowie czerwca 2018 r. i został zatrzymany jeszcze na lotnisku w Warszawie. Tego samego dnia agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przyszli po jego bliskiego współpracownika Piotra B." - przypomina wydarzenia gazeta.

"Z ustaleń DGP wynika, że zanim inwestorzy dowiedzieli się, że spółka nie ma z czego spłacać obligacji, Konrad K. szukał wsparcia w różnych miejscach. Również w CBA" - podał dziennik.

"Pojawił się w Biurze niedługo przed wybuchem afery. Przyprowadził go Piotr B. Trudno mówić o współpracy, bo K. nie przekazał żadnych informacji. Głównie narzekał na problemy płynnościowe spółki, na głównego akcjonariusza, czyli kontrolujący GetBack fundusz Abris, który nie chciał zasilić kapitałowo spółki i wyrażał nadzieję na pozyskanie finansowania" – cytuje swojego informatora DGP.

Gazeta przypomina, że K. jako podejrzany składa wyjaśnienia, które nie musza być prawdą, ponieważ nie ponosi za nie odpowiedzialności karnej.

"Nasze źródła wskazują, że Konrad K. obszernie dzieli się swoją wiedzą z prokuratorami. Informacje pochodzące od niego przyczyniły się do postawienia zarzutów różnym osobom. Jest dla śledczych wiarygodnym świadkiem, a w mediach już kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że stara się o status tzw. małego świadka koronnego" - relacjonuje dziennik.

"Do tej pory nie pojawiły się większe zastrzeżenia co do jego wiarygodności" – twierdzi informator DGP cytowany we wtorkowym wydaniu dziennika.(PAP)

ago/aszw

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
konskakoniunktura
Panu K. się już musiał tyek nieźle palić, że tak szukał pomocy. Co on, na koronnego chciał iść?
ertom
Świetnie. Orżnął na kasę tysiące ludzi, a teraz zostanie świadkiem koronnym i uniknie sprawiedliwości.

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki