Powstała spółka ElectroMobility Poland

PGE Polska Grupa Energetyczna, Energa, Enea oraz Tauron Polska Energia powołały w środę spółkę ElectroMobility Poland - poinformowały spółki.

Powstała spółka ElectroMobility Poland
Powstała spółka ElectroMobility Poland (fot. Paulo Whitaker / FORUM)

Nowy podmiot ma się przyczynić się do powstania systemu elektromobilności w Polsce.

Elektromobilność to jeden z obszarów, który będzie miał wpływ na rynek energii elektrycznej. Stopień przygotowania sektora energii na upowszechnienie samochodów elektrycznych zadecyduje o tym, czy elektromobilność będzie szansą na wzrost innowacyjności energetyki i impulsem do jej rozwoju. Dlatego grupy energetyczne zdecydowały się na wspólne przedsięwzięcie w tym obszarze" - wyjaśniły spółki

Nowy podmiot będzie dysponować kapitałem zakładowym w wysokości 10 mln zł. Każda ze spółek powołujących ElectroMobility Poland obejmie po 25 proc. kapitału akcyjnego, uzyskując w ten sposób po 25 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

W czerwcu br. podpisano list intencyjny w sprawie powołania Centrum Elektromobilności. Sygnatariuszami listu oprócz Politechniki są Narodowe Centrum Badań Jądrowych i cztery spółki energetyczne: Energa, Enea, Tauron, PGE.

Zainicjowany przez resort energii - projekt rozwoju elektromobilności ma przyczynić się do umacniania wzrostu gospodarczego Polski. "Musimy szukać własnych dróg do zyskiwania przewag konkurencyjnych oraz rozwiązań które mogą dać odpowiedni efekt gospodarczy - ocenia. - Elektromobilność to innowacyjne i konkurencyjne gospodarczo rozwiązanie. Realizacja naszego planu wpisuje się w przyjęty - przez rząd Plan Odpowiedzialnego Rozwoju - ocenia szef resortu energii" - mówił szef ME Krzysztof Tchórzewski.

Projekt zakłada, że do 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych uwzględnia także kwestię elektryfikacji transportu publicznego jako jedno z przedsięwzięć, które mają kluczowe znaczenie dla wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki. (PAP)

drag/ pb/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 ~bingo

kolejna firma do uplynniania amber gold i reprywatyzacji....a moze pojawi sie jako objawienie na GPW? hahaha - amatorzy niskich lotow

! Odpowiedz
0 5 ~kocur

10 mln zł. kapitału na start na takiego giganta to tyle co kot maciek napłakał

! Odpowiedz
0 1 ~asd

Czepiasz się , tak jak byś nie wiedzial , ze nasza giełda to szulernia.

! Odpowiedz
0 2 ~bond

Czemu cena akcji rośnie od rana o 6% a depesze pojawiły się dopiero po sesji giełdowej?

! Odpowiedz
3 2 ~warszawa

Idealny samochod miejski. To ulepszony renault twizy. powinno być ich do wynajęcia w warszawie około pół mln. i zakaz parkowania i poruszania się samochodami na terenie warszawy. Jak chce się przewieść więcej ludzi to TAXI.

! Odpowiedz
7 8 ~autor

Nowe źródło finansowania partii jarka.

! Odpowiedz
9 13 ~dasie

Jak to da sie a mieli być na wieczność murzynami Europy. Za to tusek dostał stołek. A tu chcą sami coś produkować. Nam się to nie podoba. my chcemy im sprzedawać.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 14 ~plebs

Bedzie jak z elektrownia na atom. Kolesie z PO przez 10 lat pisza raport...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
TAURONPE -0,19% 1,56
2020-01-29 14:38:19

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil