Portugalscy niepełnosprawni głośno walczą o swoje prawa

Portugalscy niepełnosprawni wyjątkowo głośno zamanifestowali swój sprzeciw wobec antykryzysowych cięć. Przez cały dzień protestowali przed siedzibą ministra finansów.

Lizbońska manifestacja rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie - już o ósmej rano niepełnosprawni pikietowali resort uzbrojeni w gwizdki, patelnie i bębny. Demonstranci tłumaczyli, że chcieli w ten sposób obudzić ministra finansów Vitora Gaspara - dosłownie i w przenośni.

Niepełnosprawni krytykowali rządową politykę oszczędnościową i domagali się specjalnych ulg podatkowych. "Pan minister musi zrozumieć, że nie da się przeżyć za niespełna 200 euro miesięcznie. Mimo niepełnosprawności, wciąż jesteśmy obywatelami tego kraju i przysługują nam konstytucyjne prawa - przekonywali organizatorzy protestu. Przekonywali, że to właśnie przewlekle chorzy najboleśniej odczuwają skutki kryzysu, tym bardziej, że, oprócz cięć, borykają się także z rekordowo wysokim bezrobociem. Szacuje się, że w Portugalii żyje ponad 600 tysięcy osób z różnym stopniem niepełnosprawności.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adriana Bąkowska, Lizbona/kl
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil