Ponad 80 procent Ukraińców źle ocenia sytuację w kraju

Zdecydowana większość Ukraińców źle ocenia bieżącą sytuację w kraju. Przekłada się to też na niskie poparcie i zaufanie dla rządzących. Tak wynika z badania opinii przeprowadzonego przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.

(fot. Alexei Pavlishak / FORUM)

82 procent Ukraińców ocenia obecną sytuację ekonomiczną kraju jako złą. Jeszcze większa grupa, bo 84 procent jako zły oceniła ogólny stan spraw w państwie. 66 procent badanych jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy wymieniło wciąż panoszącą się korupcję wśród przedstawicieli władzy. Inny wymieniany powód złego stanu państwa to tocząca się wojna na wschodzie kraju.

Wzrastają też nastroje protestu. 40 procent respondentów zadeklarowało możliwość udziału w akcjach protestacyjnych. 46 % respondentów nie jest gotowych na taki krok.

Większość Ukraińców negatywnie ocenia też działania prezydenta Poroszenki. Niemal 70 procent jest zdania, że prowadzi on kraj w złym kierunku. 68 procent ankietowanych odpowiedziało, że nie wierzy w to, iż Petro Poroszenko zdoła osiągnąć pokój w Donbasie. Mimo to, jak pokazują badania, gdyby wybory prezydenckie miały się odbyć dzisiaj, to Petro Poroszenko mógłby liczyć na wejście do drugiej tury. Zmierzyłby się tam z byłą premier Julią Tymoszenko.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Buszko, Kijów/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil