REKLAMA

Polacy kupują na potęgę sprzęt RTV AGD

2015-08-21 04:03
publikacja
2015-08-21 04:03
Polacy kupują na potęgę sprzęt RTV AGD
Polacy kupują na potęgę sprzęt RTV AGD
/ materiały dla mediów

Wydatki Polaków na sprzęt trwałego użytku rosną ponad dwa razy szybciej niż polski PKB - donosi "Rzeczpospolita".

Do końca czerwca 2015 r. wydatki na wszelkiego typu sprzęt elektroniczny w sieciach handlowych zwiększyły się o 7,8 proc., licząc rok do roku - wynika z raportu firmy Gfk, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Rosły więc ponad dwa razy szybciej od polskiego PKB, który zyskał w pierwszym kwartale 3,6 proc., a w drugim o 3,3 proc., licząc rok do roku.

W ostatnich trzech latach sprzedaż szeroko pojętej elektroniki kulała. Teraz motorem rynku pozostaje część tradycyjnego sprzętu, jak choćby AGD, które zyskało 9 proc. w przypadku dużego sprzętu i aż 17 proc. małego.

Według rynkowych danych motorem rozwoju branży powoli przestają być tablety - w raporcie Gfk pisze o spadku ich sprzedaży o ponad 7 proc. Jeszcze niedawno zyskiwały co miesiąc po kilkadziesiąt procent.

Pozytywnym zaskoczeniem dla branży IT jest już po raz kolejny informacja o wzroście sprzedaży, i to kilkunastoprocentowym, komputerów stacjonarnych.

Więcej na http://www.rp.pl

(PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~gazda
Będzie coraz więcej "debili" zapatrzonych i zasłuchanych wiadomościami z coraz bardziej zależnych od "elit" mediów pierwszego kontaktu i trwałego ogłupiania mas.

Mnie pozostał tylko komputer (sieć) , a i tak czuję się niepewnie i długo muszę sprawdzać przeczytane informacje. Ale wybór należy
Będzie coraz więcej "debili" zapatrzonych i zasłuchanych wiadomościami z coraz bardziej zależnych od "elit" mediów pierwszego kontaktu i trwałego ogłupiania mas.

Mnie pozostał tylko komputer (sieć) , a i tak czuję się niepewnie i długo muszę sprawdzać przeczytane informacje. Ale wybór należy do Was, a tak naprawdę jego brak - bo co to za wybór jak każdy musi mieć TV, telefon, widzieć kamerkę co 100m na ulicy , mieć lodówkę czy pralkę śledzącą Twoją ilość i wypranych brudów (są już takie) czy TV przekazujące Twoje dane do sieci jak Samsung. Gdzie w tym wszystkim jest wolność czyli wybór.

Nie macie wyboru dlatego kupujecie , bierzecie wszystko co Wam pod oczy podstawią. Tak samo jak setki lat temu tubylcy, kupowali (np. za złoto) różne świecidełka i materie od konkwistadorów, czytaj: zdobywców i oprawców jednocześnie. Zamiast złota, dziś z chęcoią przyjmą wasze ograniczenie wolności i posłuszeństwo medialne. Tylko tyle wydawałoby się, a to tak samo, jak zaprzedać dusze samemu "Lucyferowi"

Ponieważ celowo posłużyłem się inwektywą, toteż od razu stawiam sobie czerwoną jedynkę.
~anal
Wreszcie polskie narodowe fabryki wysokiej technologii tj. matryc, procesorów, płyt głównych i dysków twardych będą mogły ruszyć pełną parą z produkcją. To jest bardzo dobra wiadomość
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki