Polacy jak bociany pakują walizki we wrześniu

Wrzesień jest, po sierpniu, drugim najpopularniejszym miesiącem, w którym jeździmy na zagraniczne wakacje i krótkie wycieczki po Polsce - informuje "Gazeta Wyborcza". Bo choć jest chłodniej, to ceny są niższe, a tłok w kurortach mniejszy.

Źródło: Bankier.pl

Jak wynika z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ubiegłym roku więcej osób wyjechało na zagraniczne wakacje we wrześniu niż w lipcu. A jeszcze kilka lat temu w lipcu takich wyjazdów było dwa razy więcej. Również biura podróży obserwują ten trend.


We wrześniu na popularności zyskują też bardziej egzotyczne kraje w Azji, ostatnio np. Laos, Kirgistan czy Uzbekistan, i Afryce, np. Gambia. (PAP)

sto/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~retro

wyjeżdżanie na odpoczynek do "ciepłych" krajów w lecie, gdy w Polsce mamy relatywnie ciepło jest co najmniej dziwnym zachowaniem. we wrześniu ujdzie, ale najlepiej grudzień/styczeń gdy jeszcze daleko do wiosny :)

! Odpowiedz
1 9 ~FranioMinor

I pewnie głównym kierunkiem wyjazdów jest Wielka Brytania oraz Skandynawia. Nieprzypadkowo w ostatnim czasie przybyło tam lotów o około 50%.

! Odpowiedz
8 1 ~gangol

zaraz zmiana władzy czuc to w powietrzu, więc ludzie zaczynają uciekać jak 8 lat temu...., i jakoś tak dziwnie się składa że wszyscy emigranci których znam głosowali na pis a jak już pis wygrał to spie..olili do UK czy norwegii,

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~gangol

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~FranioMinor odpowiada ~gangol

i jakoś się tak dziwnie składa, że Panu nie wierzę. Bo fakty mówią dokładnie co innego.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~gangol

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 0 ~gangol odpowiada ~FranioMinor

dla mnie faktem jest to co widzę a nie to co słyszę w mediach (pro czy anty rządowych) , a widzę że od paru lat nowi praktycznie już nie wyjeżdżają, kto miał wyjechać tu już dawno temu wyjechał,

! Odpowiedz
1 2 ~gieldix odpowiada ~gangol

ciekawa rzecz, bo np Niemiecki Gus podał ostatnio że w zeszłym roku (2013) przybyło im 200 tys Polaków. Chyba że się kryli od ostatniej wygranej PISu :P Kwestia tego czy się wierzy TuskVisionNetwork czy raczej wierzy się suchym liczbom podawanym przez urzędy statystyczne (w tym również naszych sąsiadów).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil