Podwójne księgowanie operacji w Getin Banku

Klienci Getin Noble Banku mogli dziś spostrzec na kontach nieprawidłowe salda. Bank omyłkowo księgował podwójnie transakcje kartowe. Zapewnia, że środki wróciły do swoich posiadaczy, a błędne księgowanie powinno zostać skorygowane w najbliższych dniach.

Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy od czytelnika na alert@bankier.pl. "Witam w Getin Banku następuje obecnie dublowanie transakcji kartowych, Bank rozwiązuje problem bez ingerencji Klienta" - napisał.

(Bankier.pl)

Pracownica infolinii Getin Banku potwierdziła, że w banku występował dziś problem techniczny skutkujący podwójnym księgowaniem transakcji kartowych. Jak zapewniała, problem został już rozwiązany, a salda klientów uporządkowane. Korekty dokonano bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji klientów.

Przed godziną 16:00 otrzymaliśmy w tej sprawie także komentarz z biura prasowego Getin Banku. Przekazano nam, że kilkukrotnie zaksięgowane środki wróciły już do swoich posiadaczy, a salda powinny zostać skorygowane w najbliższych dniach.

"W przypadku niewielkiej liczby transakcji wykonywanych dziś kartami płatniczymi naszego banku zaobserwowaliśmy kilkukrotnie księgowanie kwoty pojedynczej transakcji. O całej sytuacji bank poinformował klientów stosownym komunikatem zamieszczonym w bankowości internetowej" – czytamy w przesłanym stanowisku.
 
– Chciałbym zapewnić, iż obecnie wszystkie środki z ww. transakcji zostały już zwrócone na konta klientów. W najbliższych dniach z kont klientów zostaną zaksięgowane prawidłowe kwoty zrealizowanych przez nich transakcji. W imieniu banku chciałbym przeprosić klientów za chwilowe niedogodności – napisał Artur Newecki, rzecznik prasowy Getinu.

Poniedziałek okazał się trudnym dniem także dla innych banków. W kilku z nich trwały lub nadal trwają awarie. O problemach klientów w szczegółach i na bieżąco informujemy w artykule "Awaria w kilku polskich bankach: m.in. w Banku Pekao, ING Banku Śląskim i Alior Banku".

MW

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 14 niepelnosprawny_org

kto tam jeszcze trzyma pieniadze?...

! Odpowiedz
2 2 barysza51

Sprawni umysłowo umiejący liczyć.

! Odpowiedz
3 9 dziki_losos

E tam, już nie takie rzeczy się zdarzały. Widziałem już kilka podwójnych księgowań w Polsce i za granicą - nic nowego. Potem bank wszystko oddaje.

! Odpowiedz
14 37 jes

To miały być dobrowolne składki lub szlachetna paczka dla Czarneckiego.

! Odpowiedz