REKLAMA

Podkarpackie: ponad 30 nielegalnych maszyn do gier hazardowych

2016-09-09 15:15
publikacja
2016-09-09 15:15

Ponad 30 automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze Urzędu Celnego w Rzeszowie podczas kontroli w czterech salonach gier na terenie miasta. Maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Podkarpackie: ponad 30 nielegalnych maszyn do gier hazardowych
Podkarpackie: ponad 30 nielegalnych maszyn do gier hazardowych
/ Materiały dla mediów

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Przemyślu (Podkarpackie) Edyta Chabowska, urządzenia działały wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych. 32 maszyny, w tym jedna ruletka, trafiły do magazynu Służby Celnej, która prowadzi dalsze postępowania w tych sprawach - dodała.

Chabowska przypomniała, że w ubiegłym roku funkcjonariusze Służby Celnej w województwie podkarpackim zatrzymali prawie 1,6 tys. automatów do gier. W samym tylko Rzeszowie i na terenie powiatów położonych we właściwości rzeszowskiego Urzędu Celnego przeprowadzono w ubiegłym roku ponad 200 kontroli i zatrzymano 765 automatów - zaznaczyła. Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry hazardowe na automatach dozwolone są wyłącznie w kasynach, na podstawie wcześniej uzyskanej koncesji. Za brak koncesji grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

Chabowska podkreśliła, że nielegalny hazard może prowadzić do groźnego uzależnienia. Gry na automatach oraz gry on-line porównywane są do najcięższych uzależnień od narkotyków - dodała. (PAP)

huk/ akw/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~alik
Czyli PiS zaczął od siebie
~aaaaaaa
W kielcach dużo takich przybytków i nic się nie dzieje...
~bankrut
Nie wiem ale się założę że to mała część tego co jest na podkarpaciu a prym wiedzie niejaki ZYGMUNT z pod Kolbuszowskiej wsi bo w Polsce jak to on mówi są równi i równiejsi!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki