REKLAMA
PIT 2023

Poczta Polska chce konkurować z InPostem

2020-01-31 04:11
publikacja
2020-01-31 04:11

Państwowa spółka ma nową strategię, jej filar to branża kurierska. W dwa lata zbuduje potężną sieć automatów paczkowych konkurujących z maszynami InPostu - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

fot. / / Poczta Polska

Jak ustalił dziennik, w najbliższą środę Poczta Polska (PP) przedstawi znowelizowaną strategię na lata 2020-2024. Wg. dokumentów, do których dotarła "Rz", "kluczowy dla operatora, w sytuacji szybko kurczącego się rynku listów, ma być sektor KEP (Kurier, Ekspres, Paczka)".

"Spółka planuje w ciągu pięciu lat zwiększyć przychody z usług kurierskich oraz tzw. logistyki e-commerce z niecałych 1,1 mld do ponad 2,1 mld zł. Jednym z motorów wzrostu ma być gigantyczna sieć automatów nadawczo-odbiorczych" - czytamy. Gazeta, powołując się nieoficjalne informacje, podaje, że urządzenia te mają się nazywać "smart box".

"Plan PP zakłada uruchomienie sieci 4 tys. maszyn paczkowych do końca 2021 r. Założenia są imponujące, bo dziś operator ma ich 200" - podaje dziennik. Dla porównania - wskazała gazeta - konkurencyjny InPost ma ich 6 tys.

"Smartboxy mają być stawiane wewnątrz sklepów i galerii handlowych (pojawi się tam 1 tys. automatów), a także w wielu lokalizacjach na zewnątrz (3 tys.). PP zamierza przy budowie sieci współpracować z centrami handlowymi, sklepami typu Biedronka, Carrefour czy Żabka, a także ze stacjami benzynowymi. Maszyny mają się pojawić również na dworcach kolejowych i autobusowych oraz w placówkach samej Poczty" - czytamy.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

dst/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (10)

dodaj komentarz
anty12
I tak na sile kazdy pracujacy Polak bedzei sponsorowal patologiczna poczte polska. Poczta polska wyglada jak sklep z dewocjonaliami, a nie jak poczta. Bo takJarus chce! Komunisci z PP i PiS, konkurencja was zniszczy i wolny rynek bo na PP pracuja same komuchy w stylu "kiedys to bylo" i "mi si enalezy" ale to drugie I tak na sile kazdy pracujacy Polak bedzei sponsorowal patologiczna poczte polska. Poczta polska wyglada jak sklep z dewocjonaliami, a nie jak poczta. Bo takJarus chce! Komunisci z PP i PiS, konkurencja was zniszczy i wolny rynek bo na PP pracuja same komuchy w stylu "kiedys to bylo" i "mi si enalezy" ale to drugie to wina PiSu. Sprawdzcie jakie sa ceny na PP teraz a jiekie bylu 2 lata mtemu. Wina Tuska ? No k nie sadze.
znawca_wszystkiego
Na samą myśl o Poczcie Polskiej zęby zaczynają mnie boleć...
ahim
Kto teraz korzysta z Poczty Polskiej? Lepiej korzystać z usług firm kurierskich (punkty obsługi mają każdym mieście), przesyłka dotrze sprawnie w 24h.
rynkitomojapasja
Ja używam Envelo. Najtańsza na rynku przesyłka za 13,49. Czasami Inpost, ale wolę pierwszą opcję.
kryzysio
Ja korzystam. Odbieram paczki w Żabce na parterze w miejscu pracy. Bardzo wygodna sprawa.
znawca_wszystkiego odpowiada kryzysio
Ta żabka, orlen itd to usługa Kurier48 czyli jak nazwa wskazuje paczki idą od 48 godzin wzwyż, zazwyczaj 5-7 dni.
zzibi2
nienawidzę kurierów, tępe dzidy nawet nie zadzwonią, dochodzi do tego że cały dzień jest ktoś w domu i przychodzi tylko SMS (miasto wojewódzkie) - że nie było nikogo w domu, dlatego omijam jak tylko mogę wole paczkomat czy żabkę
kryzysio odpowiada znawca_wszystkiego
Do mnie przychodzą na drugi dzień, ale to Mordor Domaniewska i ma lepszą logistykę.
martinez3123
Bardzo dobrze,
Konkurencja zawsze się przyda!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki