Płatności kartami w urzędach i drogówce zyskują popularność

analityk Bankier.pl

Mija rok od startu programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Za pomocą karty lub telefonu można już płacić w co drugim urzędzie. W terminale płatnicze została wyposażona też drogówka.

Program realizowany jest przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z KIR. W pierwszym roku przystąpiło do niego 1414  urzędów, czyli około połowa wszystkich urzędów w Polsce. Umowy na instalację terminali POS lub usługi WebPOS Paybynet zawarto z 1165 urzędami.

W tym czasie Polacy dokonali w urzędach 448 tys. transakcji bezgotówkowych o wartości 60,3 mln zł. Do końca kwietnia policjanci z drogówki przyjęli od kierowców 72,2 tys. płatności za mandaty na kwotę 9,3 mln zł.

(fot. Andrzej Sidor / FORUM)

Program ma na celu „terminalizację” urzędów administracji publicznej. W założeniu wszyscy petenci urzędów powinni mieć możliwość realizowania płatności bezgotówkowych za pomocą kart lub smartfonów. Za korzystanie z płatności bezgotówkowych w urzędach i radiowozach drogówki nie jest doliczana dodatkowa opłata.

Równocześnie przez Fundację Polska Bezgotówkowa realizowany jest drugi projekt – Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”. Przedsiębiorcy przystępujący do programu mogą skorzystać z promocji, w ramach której otrzymają do trzech terminali POS na rok za darmo.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 niepelnosprawny_org

nowoczesnosc zawitala u urzednika, pierwsze koty za płoty oby nastepne "postepowe" rozwiazania...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne