Kosmiczne włamanie na konto? NASA prowadzi śledztwo

To pierwsze tego typu przestępstwo. NASA prowadzi śledztwo w sprawie włamania na konto Ziemianki, obywatelki USA, o które oskarżana jest jej żona, słynna astronautka, Anne McClain. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że miała tego dokonać z kosmosu.

(fot. NASA / ZUMA Press)

Jak się okazuje, nawet stan nieważkości nie jest wolny od dramatów. - Oto jak gorzka rozwodowa wojna na Ziemi doprowadziła do oskarżeń o przestępstwo w kosmosie - tak swój artykuł, w którym opisał całą historię, zatytułował The New York Times

Znana astronautka Anne McClain, wymieniana wśród kandydatów do zbliżającej się amerykańskiej misji na Księżyc, została oskarżona przez swoją żonę, Summer Worden, z którą obecnie się rozwodzi, o włamanie na jej konto. Co dziwne, miała tego dokonać, przebywając na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od grudnia 2018 roku do czerwca 2019 roku. 

Jak podaje "The New York Times", Worden stała się podejrzliwa po tym, gdy astronautka wiedziała dokładnie, jaki jest stan jej konta i jakich dokonała wydatków. W związku z podejrzeniem o włamanie się na jej konto poinformowała NASA, która wszczęła śledztwo.

Jak przyznaje słynna astronautka, sprawdzała stan konta partnerki, by upewnić się, że "rodzinne finanse mają się dobrze, a więc jej żona dysponuje pieniędzmi, by opłacić rachunki i w odpowiedni sposób zaopiekować się synem" (przypis red. - razem wychowywały syna Worden). Jej prawnik zaznacza, że "nie dokonywała żadnych transakcji, a co za tym idzie, nie zrobiła niczego niewłaściwego".

Anne McCain jest absolwentką słynnej akademii wojskowej West Point. Jako pilot wojskowy ma na koncie ponad 800 godzin w powietrzu podczas konfliktu w Iraku. W 2013 roku została zakwalifikowana jako astronautka NASA. Rok później zawarła związek małżeński z oficerem wywiadu USA Summer Worden. Po 4 latach Worden złożyła pozew rozwodowy. 

Jakie prawo obowiązuje w kosmosie?

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) obowiązuje "prawo całego świata". Co to oznacza w praktyce? Jeśli przestępstwo popełni obywatel Kanady, obowiązuje go prawo kanadyjskie, jeśli Rosjanin - rosyjskie, itd. Prawo kosmiczne zakłada także m.in. ekstradycję na Ziemię. 

aw

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 infinum

Akurat kobieta i akurat lesbijka, bywa.

Bardziej niepokoi fakt, że na astronautę wybrano człowieka o charakterze "control freak", który jak nie ma pełni władzy w związku, to nie potrafi funkcjonować - dla żołnieży to typowe, bo oni bez rozkazów nie potrafią funkcjonować, więc z domu też robią koszary.

Kwestia LGBT jest tu drugorzędna, za to cała sprawa pokazuje, że czy związek hetero- czy homo-, to i tak w relacji mniej się liczą preferencje seksualne, a bardziej charaktery partnerów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 19 jes

Bo ona w tym związku była tym niedobrym facetem.

! Odpowiedz
2 34 1as

Prawdziwy kosmiczny bałagan LGBT

! Odpowiedz
6 32 prs

Lewacki syf w stylu "twoi starzy to rowni faceci"..
Proponuje ekstradycje na ksiezyc.

! Odpowiedz
1 22 zenonn

WŁAMAŁA sie na konto żony? Znała login i hasło? Personel i program NASA pomógł ?

! Odpowiedz
5 27 talmud

"wlos deba staje" ze statki kosmiczne nasa nie sa pomalowane w 6 ciu kolorach - co sobie pomysla marsjanie " o tolerancji w nasa".......moglby to ktorys z nietrolli poruszyc na nastepnym "town hall".......

! Odpowiedz
3 2 jes

Jak nie trollujesz dla Rosji to nawet coś z sensem napiszesz. Ale sprzedanie się za kopiejki dyskwalifikuje cię całkowicie.

! Odpowiedz
0 9 lightning_network

a wystarczyło założyć wspólne konto... :)

! Odpowiedz
11 13 talmud

lesbijskie bzdury ...... bledna przy "rosyjskich trollach".....chorym ludziiom trzeba wspolczuc lepiej skoncentrowac sie na " prawdziwych wrogach".......

! Odpowiedz
2 30 specjalnie_zarejstrowany1

NASA obecnie zajmuje sie wszystkim poza lotami w kosmos i astronomia.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne