Kosmiczne włamanie na konto? NASA prowadzi śledztwo

Agata Wojciechowska2019-08-26 08:53redaktor
publikacja
2019-08-26 08:53

To pierwsze tego typu przestępstwo. NASA prowadzi śledztwo w sprawie włamania na konto Ziemianki, obywatelki USA, o które oskarżana jest jej żona, słynna astronautka, Anne McClain. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że miała tego dokonać z kosmosu.

Jak się okazuje, nawet stan nieważkości nie jest wolny od dramatów. - Oto jak gorzka rozwodowa wojna na Ziemi doprowadziła do oskarżeń o przestępstwo w kosmosie - tak swój artykuł, w którym opisał całą historię, zatytułował The New York Times

Znana astronautka Anne McClain, wymieniana wśród kandydatów do zbliżającej się amerykańskiej misji na Księżyc, została oskarżona przez swoją żonę, Summer Worden, z którą obecnie się rozwodzi, o włamanie na jej konto. Co dziwne, miała tego dokonać, przebywając na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od grudnia 2018 roku do czerwca 2019 roku. 

Jak podaje "The New York Times", Worden stała się podejrzliwa po tym, gdy astronautka wiedziała dokładnie, jaki jest stan jej konta i jakich dokonała wydatków. W związku z podejrzeniem o włamanie się na jej konto poinformowała NASA, która wszczęła śledztwo.

/ fot. NASA / ZUMA Press

Jak przyznaje słynna astronautka, sprawdzała stan konta partnerki, by upewnić się, że "rodzinne finanse mają się dobrze, a więc jej żona dysponuje pieniędzmi, by opłacić rachunki i w odpowiedni sposób zaopiekować się synem" (przypis red. - razem wychowywały syna Worden). Jej prawnik zaznacza, że "nie dokonywała żadnych transakcji, a co za tym idzie, nie zrobiła niczego niewłaściwego".

Anne McCain jest absolwentką słynnej akademii wojskowej West Point. Jako pilot wojskowy ma na koncie ponad 800 godzin w powietrzu podczas konfliktu w Iraku. W 2013 roku została zakwalifikowana jako astronautka NASA. Rok później zawarła związek małżeński z oficerem wywiadu USA Summer Worden. Po 4 latach Worden złożyła pozew rozwodowy. 

Jakie prawo obowiązuje w kosmosie?

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) obowiązuje "prawo całego świata". Co to oznacza w praktyce? Jeśli przestępstwo popełni obywatel Kanady, obowiązuje go prawo kanadyjskie, jeśli Rosjanin - rosyjskie, itd. Prawo kosmiczne zakłada także m.in. ekstradycję na Ziemię. 

aw

Źródło:
Agata Wojciechowska
Agata Wojciechowska
redaktor

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie.

Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (10)

dodaj komentarz
infinum
Akurat kobieta i akurat lesbijka, bywa.

Bardziej niepokoi fakt, że na astronautę wybrano człowieka o charakterze "control freak", który jak nie ma pełni władzy w związku, to nie potrafi funkcjonować - dla żołnieży to typowe, bo oni bez rozkazów nie potrafią funkcjonować, więc z domu też robią koszary.
Akurat kobieta i akurat lesbijka, bywa.

Bardziej niepokoi fakt, że na astronautę wybrano człowieka o charakterze "control freak", który jak nie ma pełni władzy w związku, to nie potrafi funkcjonować - dla żołnieży to typowe, bo oni bez rozkazów nie potrafią funkcjonować, więc z domu też robią koszary.

Kwestia LGBT jest tu drugorzędna, za to cała sprawa pokazuje, że czy związek hetero- czy homo-, to i tak w relacji mniej się liczą preferencje seksualne, a bardziej charaktery partnerów.
jes
Bo ona w tym związku była tym niedobrym facetem.
1as
Prawdziwy kosmiczny bałagan LGBT
prs
Lewacki syf w stylu "twoi starzy to rowni faceci"..
Proponuje ekstradycje na ksiezyc.
zenonn
WŁAMAŁA sie na konto żony? Znała login i hasło? Personel i program NASA pomógł ?
talmud
"wlos deba staje" ze statki kosmiczne nasa nie sa pomalowane w 6 ciu kolorach - co sobie pomysla marsjanie " o tolerancji w nasa".......moglby to ktorys z nietrolli poruszyc na nastepnym "town hall".......
jes
Jak nie trollujesz dla Rosji to nawet coś z sensem napiszesz. Ale sprzedanie się za kopiejki dyskwalifikuje cię całkowicie.
lightning_network
a wystarczyło założyć wspólne konto... :)
talmud
lesbijskie bzdury ...... bledna przy "rosyjskich trollach".....chorym ludziiom trzeba wspolczuc lepiej skoncentrowac sie na " prawdziwych wrogach".......
specjalnie_zarejstrowany1
NASA obecnie zajmuje sie wszystkim poza lotami w kosmos i astronomia.

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki