REKLAMA

Petrolinvest złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

2021-11-14 20:00, akt.2021-11-15 09:46
publikacja
2021-11-14 20:00
aktualizacja
2021-11-15 09:46

Petrolinvest "w związku z tragiczną sytuacją finansową" złożył w sądzie w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości spółki - poinformował Petrolinvest w komunikacie.

Petrolinvest złożył wniosek o ogłoszenie upadłości
Petrolinvest złożył wniosek o ogłoszenie upadłości
fot. FORUM / / FORUM

Petrolinvest był pierwszą w Polsce prywatną spółką poszukiwawczo-wydobywczą. Prowadził poszukiwania ropy naftowej i gazu w Kazachstanie oraz realizował projekty inwestycyjne w segmencie gazu łupkowego w Polsce. Jego głównym akcjonariuszem był Ryszard Krauze.

Spółka zadebiutowała na giełdzie w lipcu 2007 roku. Początkowo jej akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, jej kurs przekroczył w pierwszym miesiącu nawet 11 tys. zł. Sość szybko jednak akcje zaczęły systematycznie tracić na wartości, a inwestorzy nie mogli się doczekać realizacji składanych przez zarząd zapowiedzi.

Ostatnie notowanie akcji Petrolinvestu na giełdzie odbyło się w czerwcu 2017 rok. W grudniu 2018 roku zarząd GPW wykluczył akcje spółki z obrotu giełdowego. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
podatnik-
Gdyby minister Ziobro miał dylemat co do zarządu Petrolinvest'u podaję kilka możliwości: Sarkozy skazany, śp. Madoff (zm. w więzieniu), Krauze w kajdankach, Prezes Lai Xiaomin stracony w styczniu, etc, kiedy zobaczę w wolnych mediach(TVN24) wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż paszportowego Gdyby minister Ziobro miał dylemat co do zarządu Petrolinvest'u podaję kilka możliwości: Sarkozy skazany, śp. Madoff (zm. w więzieniu), Krauze w kajdankach, Prezes Lai Xiaomin stracony w styczniu, etc, kiedy zobaczę w wolnych mediach(TVN24) wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż paszportowego pieszczocha Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim w kajdankach za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu?

doji88
"Zaraz znajdą ropę i wtedy to będzie petarda, że przez miesiąc spółka będzie wisiała na widłach"- z łezką w oku wspominam takie komentarze
ajwaj_
W Kazachstanie gra orkiestra Rosyjsko-Kazachska w weglowodorach
Krause chcial w/w chleb zabierac
Podobnie w Norwegii, dla Krausego jak i dla PISi lekko, latwo i przyjemnie nie ma


jangcy
Poprawna nazwa tych substancji to węglowodany.
Węglowodory są już passe!
jarekm_re
Prawda jest taka że jak ktoś sie tym interesuje to wie że i Krauze na tym poległ ostro - sadze ze jak ktoś pisze ze krazuze wyleszczył akcjonariuszy a sam zgarnał kase to jest to bzdura. Krauze sam sprzedawał nawet swoje dzieła sztuki żeby pokrywać koszty tej inwestycji - dziś to biedak , kiedyś jeden z najbogatszych polaków ... Prawda jest taka że jak ktoś sie tym interesuje to wie że i Krauze na tym poległ ostro - sadze ze jak ktoś pisze ze krazuze wyleszczył akcjonariuszy a sam zgarnał kase to jest to bzdura. Krauze sam sprzedawał nawet swoje dzieła sztuki żeby pokrywać koszty tej inwestycji - dziś to biedak , kiedyś jeden z najbogatszych polaków ... przyczyna tej porażki jest taka ze trzeba wiedzieć kiedy odpuscic. ... pozatym rzad w Kazahstanie tez ich troche wydymał :)
jangcy
Tak to się właśnie kończą inwestycje tych rekinów biznesu gdy zabraknie im parasola ochronnego w postaci partii rządzącej czy tam najjaśniejszego prezydenta.
demeryt_69
Krauze od początku zapowiadał poszukiwania 'czarnego złota' znaczit węgla :)

Mało kto potrafił wówczas rozczytać jego prawdziwe intencje czyli masowe wydymanie leszczy.

demeryt_69
Dość istotnym był również fakt, że Kazachstan leżał - i wciąż leży - w strategicznych rejonach wpływu USofA :)

qonradx
A kiedy wniosek o podstawienie Ryszarda przed sądem? Może w końcu odpowie za nieprawdziwe komunikaty spółki, która co i rusz, lada moment miała rozpoczynać wydobycie.
tysiak35
Był taki co sprzedał mieszkanie i całą kasę wpakował w te akcje

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki