REKLAMA

Pekao i Apollo Global Management złożyły wstępne oferty dot. zakupu mBanku

2020-01-17 20:22
publikacja
2020-01-17 20:22

Pekao i Apollo Global Management złożyły niewiążące oferty na zakup mBanku - poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Wstępne zainteresowanie miał wyrazić również PKO BP.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Z nieoficjalnych informacji PAP Biznes wynikało, że inwestorzy zainteresowani zakupem mBanku mogą składać wstępne oferty od środy, 15 stycznia, przez kilkanaście kolejnych dni. Z tego grona Commerzbank na przełomie stycznia i lutego dopuści kilka podmiotów do due diligence, a w okolicach kwietnia czekać będzie na oferty wiążące. 

Według rozmówców PAP Biznes ofertę wstępną mogą złożyć m.in. Pekao z PZU oraz PKO BP. Wśród zainteresowanych przejęciem banku rynek wymieniał także m.in. grupę ING, BNP Paribas, Credit Agricole, a ostatnio także amerykański fundusz private equity Apollo Global Management. 

W czwartek rzeczniczka grupy Erste Carmen Staicu poinformowała agencję Bloomberg, że Erste Group Bank nie złoży niewiążącej oferty na zakup mBanku. Jako powód podała brak wystarczających synergii i złożoną strukturę transakcji w związku z posiadanym przez mBank portfelem kredytów hipotecznych we franku szwajcarskim. 

Commerzbank ma ok. 70 proc. w udziału w akcjonariacie mBanku. 

Pod koniec września zarząd i rada nadzorcza Commerzbanku zatwierdziły strategię biznesową "Commerzbank 5.0", która zakłada m.in. sprzedaż akcji mBanku. Według wcześniejszych informacji Commerzbank chce sprzedać polską spółkę do końca 2020 roku. (PAP Biznes) 

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (28)

dodaj komentarz
prawnuk
Zadałem w banku pekao dość skomplikowane (dla mnie) pytanie prawne - od 2 miesięcy monituję i informacji nie ma.
Dodam chodzi o prostą oerację związaną z IKE, osoby mającej w ILE ponad 200 tysi
jasiustasiu01
Ciekawe czy złożona oferta to 1zł?!
jacek-19
Nie 1zł ! Ale 1 miliard euro - to cena. Poza tym Com wycofuje z mBANKu 1 miliard euro swojego kapitalu. Czyli bank kosztuje 2 miliardy euro.
palestrina
od 10 lat korzystam z mBanku, z roku na rok było coraz lepiej, ale od kilku miesięcy mając nawet konto VIP obsługa cofnęła sie o dekadę -mteraz wiem dlaczego - przyzwyczajają nas do obsługi PEKAO - a to niestety dno i wodorosty., straszne i szkoda, Cóż bank przejmie Państwo (nieważne czy Pisie czy POeoskie) i pozamiatane,od 10 lat korzystam z mBanku, z roku na rok było coraz lepiej, ale od kilku miesięcy mając nawet konto VIP obsługa cofnęła sie o dekadę -mteraz wiem dlaczego - przyzwyczajają nas do obsługi PEKAO - a to niestety dno i wodorosty., straszne i szkoda, Cóż bank przejmie Państwo (nieważne czy Pisie czy POeoskie) i pozamiatane, standarty profesjonalnej obsługi znikną, cięzko będzie zastąpić to co siągnął mBank
degrengolada
właśnie potwierdzasz, że nawet klienci z segmentu VIP są traktowani przez mbank jak wodorosty. Nic dodać nic ująć tylko uciekać.
pralkaboga
palestrina, dawno nie słyszałem większej bzdury. obsługa w mBanku jest co raz lepsza i sprzedaż nie ma tu żadnego znaczenia.
marianpazdzioch
Państwo bezpośrednio zarządza 40% gospodarki, wytwarzającej ok. 2 bln PKB, a koryta ciągle mało.
staszeksw
Straszne. PeKaO to fatalny bank. Uciekłem do BPH ale go przejął. Teraz jestem w mBanku i też go przejmie!!!
Chodzi o traktowanie klienta. To co jest w standarcie w mBanku w Pekao trzeba prosiśc i oczywiście dodatkowo płacić. A jeśli przez internet zapytać o cokolwiek to mBanku mam konkretną odpowiedź po ok godzinie
Straszne. PeKaO to fatalny bank. Uciekłem do BPH ale go przejął. Teraz jestem w mBanku i też go przejmie!!!
Chodzi o traktowanie klienta. To co jest w standarcie w mBanku w Pekao trzeba prosiśc i oczywiście dodatkowo płacić. A jeśli przez internet zapytać o cokolwiek to mBanku mam konkretną odpowiedź po ok godzinie a w PeKao (jeszcze pozostał mi rachunek) odpowiedzią jest debilna formułka udzielona po dniu lub dwóch....
Strona wMbanku diziała błyskawicznie a w PeKaO jak krowa...
open_mind
No kuźwa a miałem kupić, ubiegli mnie.
jacek-19
jeszcze zdazysz, musisz wylozyc tylko 2 miliardy euro. Wtedy dostaniesz.

Powiązane: mBank na sprzedaż

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki