REKLAMA

Parlament AustriI zadecydował o obowiązku szczepień przeciw COVID-19

2022-01-20 20:02
publikacja
2022-01-20 20:02
Parlament AustriI zadecydował o obowiązku szczepień przeciw COVID-19
Parlament AustriI zadecydował o obowiązku szczepień przeciw COVID-19
fot. LEONHARD FOEGER / / FORUM/Reuters

„To historyczna decyzja” - piszą austriackie media. W czwartek wieczorem parlamentarzyści Rady Narodowej przegłosowali ustawę o powszechnym obowiązku szczepienia przeciw COVID-19. Przepisy będą obejmować mieszkańców Austrii powyżej 18 roku życia.

„Po długiej i zaciętej debacie jeden z najbardziej kontrowersyjnych przepisów ostatnich kilkudziesięciu lat właśnie został przegłosowany przez parlament” – podsumowuje „Kronen Zeitung”. Wcześniej na ten temat toczyły się w parlamencie gorące debaty, protesty odbyły się również przed Hofburgiem i w centrum Wiednia.

Wiadomo, że ustawa ma wejść w życie na początku lutego, będzie zaś egzekwowana od połowy marca. Te półtora miesiąca to czas, który m.in. ma umożliwić osobom do tej pory niezaszczepionym na przyjęcie szczepień.

Rada Federalna będzie głosować nad ustawą 3 lutego, może ona zostać uchwalona zwykłą większością głosów koalicji rządowej OeVP i Zielonych.

Ustawa o obowiązku szczepień będzie obejmować osoby, które ukończyły 18 lat i mieszkają w Austrii.

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 będą zobowiązane do przyjęcia szczepienia jednym z zatwierdzonych preparatów. Za brak szczepień (o ile nie zwolni z tego stan zdrowia lub inne przeciwskazania medyczne) grozić mogą grzywny, wynoszące nawet 3600 euro.

Marzena Szulc (PAP)

mszu/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (41)

dodaj komentarz
sweetbloodyduck
Poziom komentarzy sugeruje że wirus ma jeszcze dużo do zrobienia.
jacek-19
najwyzszy czas - Ordnung muss sei !
jas2
Powinna być jakoś opcja jeśli ktoś nie chce się szczepić.
Na przykład czapeczka z folii aluminiowej.
piwic
Szczepi, to się drzewka owocowe, a robi to się po to, aby pień żywił koronę obcą genetycznie.
jas2 odpowiada piwic
Opcja z czapeczkami jest dla ciebie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
piwic
Rozumiem rozgoryczenie, ale bądźmy pragmatyczni. Ten system sam się likwiduje. To są jego ostatnie drgawki. Protestujmy, aby kopać chwiejącego, w kostkę, ale pokojowo. Jak milicjant spisze, niech spisze, nie kłocić się. Przyjdzie mandant, odmówić i niech milicja skieruje do sądu. Sądy są przeciążone i albo oddalą albo zajmą się tym,Rozumiem rozgoryczenie, ale bądźmy pragmatyczni. Ten system sam się likwiduje. To są jego ostatnie drgawki. Protestujmy, aby kopać chwiejącego, w kostkę, ale pokojowo. Jak milicjant spisze, niech spisze, nie kłocić się. Przyjdzie mandant, odmówić i niech milicja skieruje do sądu. Sądy są przeciążone i albo oddalą albo zajmą się tym, kiedy system będzie już trupem. I dotyczy to wszystkich krajów faszystowskiej UE.
sweetbloodyduck
Masakra, tak bardzo mnie dziwi to ze w polsce ludzie się wqurwiają do tego stopnia ze chcą zabijać innych z powodu szczepień, szczególnie ze 99% w życiu przyjęło już co najmniej kilka szczepionek.
Jakoś nikt nie wqurwia się tak bardzo tym, że rząd wprowadza ustawym które jawnie okrajają wypłaty większości obywateli. To już nie
Masakra, tak bardzo mnie dziwi to ze w polsce ludzie się wqurwiają do tego stopnia ze chcą zabijać innych z powodu szczepień, szczególnie ze 99% w życiu przyjęło już co najmniej kilka szczepionek.
Jakoś nikt nie wqurwia się tak bardzo tym, że rząd wprowadza ustawym które jawnie okrajają wypłaty większości obywateli. To już nie są czerwoni komuniści?? Robią nas na kase, a ludzie płaczą o szczepionki , które w ich mniemaniu są szkodliwe, chociaż w życiu już przyjęli już nie jedną.
Jak jadą na wycieczki w "ciepłe kraje" gdzie wymagane są serie szczepień na jakieś tam polio i inne malarie to nie ma problemu..... kłujcie ile wlezie.
dididif odpowiada sweetbloodyduck
szkoda słów na twoje bezpojęcie (zakładam, że jesteś polityczną dziewicą, a nie konfidentem), ale powiem. Uciekłem przed Brukselskimi mendami na Dominikanę, a i tu mnie dopadły. Od trzech miesięcy jestem tutaj oficjalnie kryminalistą, tak jak w UE. Nie wejdę do banku, autobusu, urzędu, apteki, sklepu (oprócz małych spożywczych). szkoda słów na twoje bezpojęcie (zakładam, że jesteś polityczną dziewicą, a nie konfidentem), ale powiem. Uciekłem przed Brukselskimi mendami na Dominikanę, a i tu mnie dopadły. Od trzech miesięcy jestem tutaj oficjalnie kryminalistą, tak jak w UE. Nie wejdę do banku, autobusu, urzędu, apteki, sklepu (oprócz małych spożywczych). Zniszczyli moje życie, więc będę niszczył tych kryminalistów wraz z ich potomstwem.
sweetbloodyduck odpowiada dididif
Nie ma się czym chwalić.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki