REKLAMA

PZU nie rozważa sprzedaży Alior Banku

2020-10-26 16:12
publikacja
2020-10-26 16:12

PZU nie rozważa sprzedaży Alior Banku i nie prowadzi analiz w tej sprawie, a relacje z tym bankiem uważa za strategiczne - poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik.

"Żadne rozważania ani analizy na temat sprzedaży Alior Banku nie są prowadzone w Grupie PZU, więc informacja podana przez Gazetę jest w całości niezgodna z prawdą. Relacja z Alior Bankiem jest uważana za relację strategiczną, a współpraca w ramach Grupy daje wymierne korzyści dla rozwoju bankowego kanału dystrybucji ubezpieczeń Grupy PZU. Dlatego też, między innymi wycena Alior Banku w księgach PZU zawiera wartość banku oraz wartość, którą generuje on dzięki efektywnej współpracy ze spółkami Grupy - powiedział cytowany w komunikacie Kulik.

Portal wyborcza .pl podał w poniedziałek, powołując się na nieoficjalne informacje, że PZU chce sprzedać Alior Bank.

Według informacji portalu Aliorem nie jest zainteresowany państwowy bank ani inna państwowa instytucja, co oznaczałoby, że "najprawdopodobniej bank z zagranicznym kapitałem powiększy się o aktywa Aliora".

Grupa PZU ma 31,93 proc. akcji Alior Banku oraz 20 proc. akcji Banku Pekao.

W pierwszym półroczu zysk grupy wyniósł 301 mln zł, podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 1.481 mln zł. Wpływ na pogorszenie wyników miały odpisy z tytułu nabycia Alior Banku i Banku Pekao - łącznie w I połowie roku wyniosły one 1,34 mld zł. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki