REKLAMA

Odbicie CD Projektu. Netflix ma kolejny serial ze świata gier Redów

2022-05-17 14:00
publikacja
2022-05-17 14:00
Odbicie CD Projektu. Netflix ma kolejny serial ze świata gier Redów
Odbicie CD Projektu. Netflix ma kolejny serial ze świata gier Redów
fot. Daniel Krason / / Shutterstock

Kurs CD Projektu zalicza pierwsze wyraźne odbicie od momentu dużej przeceny z drugiej połowy kwietnia. Dla jednych to korekcyjne odbicie, dla innych wpływ zapowiedzi nowego serialu od Netfliksa.

Akcje CD Projektu drożały od samego rana wtorkowej sesji na poziomie 5 proc. Po południu skala zwyżki była jeszcze większa i wynosiła blisko 7 proc. To pierwsze wyraźne wzrosty od momentu silnej przeceny, jaka rozpoczęła się na akcjach developera po świętach wielkanocnych i do początku maja sprowadziła kurs o 28,4 proc. niżej. W tle były wyniki roczne, nowe niskie rekomendacje oraz ujawnione cztery fundusze grające na spadek kursu.

Bankier.pl

Od początku maja akcje CD Projektu notowane były pod progiem 120 zł za walor, ale mimo mocnej przeceny światowych indeksów opierały się sile podaży. Wraz z dochodzeniem do głosu rynkowych byków w ostatnich dniach inwestorzy szukali również odbicia na zdołowanych akcjach producenta wiedźmińskiej sagi oraz „Cyberpunka 2077”. Właśnie w związku z tym ostatnim tytułem w sieci pojawiły się spekulacje o pozytywnym wpływie nowego serialu Netflixa "Cyberpunk: Edgerunners" na notowania giełdowej spółki. Wspomina o tym portal Investing.com

Kadry serialu anime osadzonego w świecie znanym z gry zostały zaprezentowane w wypuszczonym 16 maja spocie dotyczącym Netflix Geeked Week 2022 – wydarzeniu promującym produkcje platformy streamingowej, które odbędzie się między 6 a 10 czerwca.

Serial ma składać się z 10 odcinków, a oprócz Netfliksa w rozwój zaangażowany jest sam CD Projekt oraz Studio Trigger, które jest odpowiedzialne za popularne seriale anime, takie jak "Fire Emblem Fates", "Little Witch Academia", "BNA: Brand New Animal", "Kill la Kill" i "Promare" – donosi Investing.com

W premierze nowego serialu można upatrywać kolejnej marketingowej promocji gry „Cyberpunk 2077”, która po serii poprawek i ulepszeń, a także wydania wersji na konsole Playstation 5 i Xbox XS ma szansę przełożyć się na wyniki sprzedażowe spółki. Ciągle wysoką sprzedażą może pochwalić się „Wiedźmin 3”, którego spółka w ostatnich 5 kwartałach sprzedała 10 mln kopii. Tytuł również był przedmiotem współpracy CD Projektu i Netflixa przy ekranizacji literackiej sagi Andrzej Sapkowskiego.

CD Projekt zapowiedział, że pierwsze płatne rozszerzenie do gry „Cyberpunk 2077” zostanie wydane w 2023 r.  Spółka poinformowała, że do 14 kwietnia sprzedała ponad 18 mln kopii gry "Cyberpunka 2077". O wpływie sprzedaży na kondycję finansową spółki inwestorzy będą się mogli przekonać już 26 maja kiedy prezentowane będą wyniki za I kwartał 2022 r. Do publikacji wyników został nieco ponad tydzień i pod to wydarzenia może również toczyć się giełdowa gra. Ujawnione w rejestrze krótkiej sprzedaży fundusze grające na spadki mają w sumie 2,05 proc. akcji netto

Michal Kubicki

Źródło:
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Będzie hossa to gaming pójdzie w górę.
langdon25
Polacy odsuną PiS od władzy to gaming pójdzie w górę
pawel11a odpowiada langdon25
Gaming jest w sumie bardzo zależny od CDPR. Myślę, że w miarę dobre wyniki za Q1 2022 mogą ożywić popyt. A z dużym popytem, to nie ma opcji, by utrzymać obecnie niski kurs. Wyniki za pierwszy kwartał są 26 maja. Zobaczymy jak będzie. Pewnie shorty znów władują duże pakiety w rynek, żeby próbować z pozytywnej informacji robić negatywną.Gaming jest w sumie bardzo zależny od CDPR. Myślę, że w miarę dobre wyniki za Q1 2022 mogą ożywić popyt. A z dużym popytem, to nie ma opcji, by utrzymać obecnie niski kurs. Wyniki za pierwszy kwartał są 26 maja. Zobaczymy jak będzie. Pewnie shorty znów władują duże pakiety w rynek, żeby próbować z pozytywnej informacji robić negatywną. Więc będzie można pewnie dobrze zarobić na nich.
Obecna sytuacja na polskiej giełdzie nie pomaga, ale przynajmniej jest sporo czasu na zastanowienie i zakup tego, co będzie rosło, po pozytywnych informacjach zza wschodniej granicy i od firm.

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki