REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Kurs CD Projektu najniżej od 3 lat. Jest nowa rekomendacja

2022-04-19 09:49, akt.2022-04-19 17:47
publikacja
2022-04-19 09:49
aktualizacja
2022-04-19 17:47
Kurs CD Projektu najniżej od 3 lat. Jest nowa rekomendacja
Kurs CD Projektu najniżej od 3 lat. Jest nowa rekomendacja
fot. Postmodern Studio / / Shutterstock

W pierwszej sesji giełdowej, po publikacji wyników rocznych, kurs CD Projektu osiągnął nowe, ponad 3-letnie minima. Inwestorów nie przekonały wyższe od oczekiwań zyski spółki. Na rynku pojawiła się nowa rekomendacja od Credit Suisse.

Dopiero we wtorek inwestorzy mogli zareagować na roczne wyniki CD Projektu, które spółka opublikowała w czwartek, 14 kwietnia. Z uwagi na giełdowy kalendarz, wynikający ze Świąt Wielkanocnych nie było sesji w piątek 15 kwietnia oraz w poniedziałek 18 kwietnia. Otwarcie we wtorek nie zwiastowało mocnej przeceny. Kurs był notowany w pierwszych transakcjach na poziomie czwartkowego zamknięcia - 167 zł, a w kilku transakcjach zyskał jeszcze kilkadziesiąt groszy, pokazując zieleń notowań producenta „Cyberpunka 2077”

Do głosu jednak szybko doszła podaż, ściągając kurs najniżej od ponad 3 lat. Po fixingu akcje CD Projektu były niżej o 10,24 proc., na poziomie 149,90 zł za walor, przy najwyższych obrotach na rynku – 256,75 mln zł. To najniższy kurs od 4 stycznia 2019 r. 

Bankier.pl

W dniu inwazji Rosji na Ukrainę kurs wyznaczył okresowe minima na poziomie 150,20 zł za akcję.

Na rynku pojawiło się ostatnio kilka rekomendacji dla spółki. Na łamach „Pulsu Biznesu” 12 kwietnia pojawiła się informacja o rekomendacji dla CD Projektu z ceną docelową 214 zł (ze 115 zł). 

We wtorek z kolei PAP przekazał, że analitycy Credit Suisse obniżyli cenę docelową do 100 zł.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Pierwsza dystrybucja raportu nastąpiła 15 kwietnia, o godz. 03.00 (według czasu UTC) - informuje depesza. 

Analitycy obniżyli oczekiwane na 2022 r. przychody CD Projektu o 36,8 proc. do 882 mln zł, jako przyczynę podając m.in. plan wydania rozszerzenia do gry Cyberpunk 2077 w 2023 r., niższą zakładaną sprzedaż kopii gry (4,2 mln wobec 5,5 mln), czy wstrzymanie sprzedaży w Rosji -  przekazał PAP.

Spółka poinformowała w czwartek, że do 14 kwietnia sprzedała ponad 18 mln kopii gry "Cyberpunk 2077". Podana liczba to szacunki spółki na podstawie informacji od dystrybutorów. Jest to sprzedaż do graczy, czyli tzw. sell-through. Podczas prezentacji prezes Kiciński poinformował, że sprzedaż na komputery PC odpowiada za ponad 55 proc. łącznej sprzedaży gry, PlayStation za 27 proc., a Xbox za 18 proc.

Zysk netto CD Projektu w czwartym kwartale 2021 roku wyniósł 87,5 mln zł. Zysk jest o 9,6 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali wynik na poziomie 79,9 mln zł. Grupa wypracowała 273,1 mln zł przychodów, podczas gdy średnia prognoz analityków wynosiła 247,4 mln zł (w przedziale oczekiwań 213,8-321 mln zł). Zysk operacyjny sięgnął 94,7 mln zł. Konsensus zakładał 87,7 mln zł zysku. Wynik EBITDA CD Projektu w czwartym kwartale sięgnął 116,7 mln zł i był wyższy od średniej prognoz analityków. Przychody grupy w 2021 r. wyniosły 888 mln zł, do czego w głównej mierze przyczyniła się sprzedaż gry "Cyberpunk 2077". Skonsolidowany zysk netto wyniósł 209 mln zł.

Spółka poinformowała także, że pierwsze rozszerzenie do gry "Cyberpunk 2077" zostanie wydane w 2023 r. Z kolei 13 marca, CD Projekt zdecydował o przesunięciu, planowanej na drugi kwartał 2022 roku, premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" na konsole najnowszej generacji.

MKu

Źródło:
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (10)

dodaj komentarz
antonee
he, he, pozwle sobie powtórzyć komentarz niejakiego langdon25 z 2022-04-15:
Elementarz giełdy :
Rekomendacja kupuj - znaczy sprzedaj, bo wydający rekomendacje chce się pozbyć tych akcji
Rekomendacja sprzedaj - kupuj , wkrótce zaczną się wzrosty
I tyle w temacie ;)
kaszankanamaxa
Grające na spadki fundy to patologia (nie tylko) naszej giełdy. Robią co chcą z największymi spółkami: allegro czy cdr? Zero problemu aby zwalić kurs i to przy największych obrotach na gpw. LOL Im większe ich zaangażowanie tym większa pika w dół kursu. Sypną pożyczonym papierem w rynek, ulica się w panice dołącza di wyprzedaży i Grające na spadki fundy to patologia (nie tylko) naszej giełdy. Robią co chcą z największymi spółkami: allegro czy cdr? Zero problemu aby zwalić kurs i to przy największych obrotach na gpw. LOL Im większe ich zaangażowanie tym większa pika w dół kursu. Sypną pożyczonym papierem w rynek, ulica się w panice dołącza di wyprzedaży i mamy przepis na wałek w biały dzień.
janoz_lobolotorant
skoro kurs jest sztucznie zaniżony, to dlaczego inne fundy np. Norweski Państwowy Fundusz nie skupują tanich akcji? może dlatego, że te akcje nadal są przewartościowane? 200 mln zł zysku rocznie przy kapitalizacji 16 mld zł daje c/z = 80, do tego brak przewidywalnych dywidend - są duże lepsze okazje na gpw niż skoro kurs jest sztucznie zaniżony, to dlaczego inne fundy np. Norweski Państwowy Fundusz nie skupują tanich akcji? może dlatego, że te akcje nadal są przewartościowane? 200 mln zł zysku rocznie przy kapitalizacji 16 mld zł daje c/z = 80, do tego brak przewidywalnych dywidend - są duże lepsze okazje na gpw niż zbugowaniec
eglantyna
Dlaczego grające na spadki fundusze pozwalają, by taka Visa albo Google szły do góry w setki procentów? To jest dopiero patologia. Ulica się napali i kupuje, jakby ceny miały wylądować na księżycu. Więcej shortujących funduszy!
ssmentek
Ci co twierdzą, że to fundusze grajace na spadki chyba powinni się cieszyć, że mają okazje dokupić po lepszej cenie? :) Lista grajacych na spadki jest publicznie dostępna...
djnsd
ciekawe ile te trzy short fundy zapłacily Credit Suisse ? W tej cenie oddawanie CDR to już szaleństwo Wyniki lepsze od oczekiwań a kurs na dolne widły. Kto wie ile te trzy fundy na short muszą odkupić akcji CDR i pamięta short sqeeze ze stycznia 2021 kiedy kurs w pare dni skoczył z 240 na 360 zł to nie odda papiera. Jestesmy na ciekawe ile te trzy short fundy zapłacily Credit Suisse ? W tej cenie oddawanie CDR to już szaleństwo Wyniki lepsze od oczekiwań a kurs na dolne widły. Kto wie ile te trzy fundy na short muszą odkupić akcji CDR i pamięta short sqeeze ze stycznia 2021 kiedy kurs w pare dni skoczył z 240 na 360 zł to nie odda papiera. Jestesmy na ostatnim etapie spadków.
janoz_lobolotorant
dlaczego sprzedawanie po tej cenie to szaleństwo? 200 mln zł zysku rocznie przy kapitalizacji 16 mld zł daje c/z = 80, do tego brak przewidywalnych dywidend - są duże lepsze okazje na gpw niż zbugowaniec
artbeco odpowiada janoz_lobolotorant
weż swoje drobne z CDR i kup te lepsze okazje i nie zawracaj tu więcej. Przestań się interesować tak złą spółką.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
dsilwon
Wróżenie z fusów, cała giełda leci w dół.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki